Asus Zenfone 2 Laser 5 Batarya İlk Şarj

FerhatByk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu telefon 2400 mAh Li-Polymer bataryaya sahip telefonu yeni aldım daha kargoda kulaktan duyma bir sürü tez var. Örneğin ilk aldığında iyice bitir ya da %100 şarj et gibi. Ben biraz araştırdım Li-Polymer bataryalarda bu tarz işlemlere gerek olmadığı yazıyordu ama yine de emin olamadım, doğrusu nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah (y)

@Barış Günay Hocam benim telefon geldi %80 falan şarjı vardı bende %100 yaptım sonra 2 defa %40 %32 de tekrar şarja taktım ama her şarja taktığımda %100 oluyo şarjdan çektiğim an %99 oluyo sonra %92'ye kadar hızlı düşüyor sonra normal bi pil gibi yavaş yavaş bitiyo sebebi ne acaba hocam ?

Eyvallah (y)

@Barış Günay Hocam benim telefon geldi %80 falan şarjı vardı bende %100 yaptım sonra 2 defa %40 %32 de tekrar şarja taktım ama her şarja taktığımda %100 oluyo şarjdan çektiğim an %99 oluyo sonra %92'ye kadar hızlı düşüyor sonra normal bi pil gibi yavaş yavaş bitiyo sebebi ne acaba hocam ?
Kendi fikrimce; Bataryanızın kalibrasyon ayarları bozulmuş. İnternetten 'batarya kalibrasyon ayarı nasıl yapılır' diye aratın. Çözüme erişeceksiniz diye umut ediyorum. Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar bu telefon 2400 mAh Li-Polymer bataryaya sahip telefonu yeni aldım daha kargoda kulaktan duyma bir sürü tez var. Örneğin ilk aldığında iyice bitir ya da %100 şarj et gibi. Ben biraz araştırdım Li-Polymer bataryalarda bu tarz işlemlere gerek olmadığı yazıyordu ama yine de emin olamadım, doğrusu nedir ?
Telefonu ilk aldığınızda şarjını bitirin. Ve daha sonrasından 6-8 saat arası kapalı bir şekilde şarja takın. Yoksa @FerhatByk arkadaş gibi batarya kalibrasyon ayarlarınız bozulabilir. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı