Asus Zenfone 2 ZE551ML Mikrofonu Cızırdıyor

Völf

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar,

Asus Zenfone 2 ZE551ML sahibiyim. Garanti sürem bitti. Sim kart okumama hatasının kronik bir sorun olduğunu biliyordum zaten ben de telefonun servisinden ağzım yandığı için vermekten çekiniyordum. Gel zaman git zaman bir plastik ile sim kartını tutturuyordum ve herhangi bir sıkıntı yoktu, düşürene kadar. Telefonun sim1 bloğu tamamiyle çekmiyordu Asus teknik servise verdim sim bloğu değiştirdiler geri verdiler. 180 lira da para verdim açıkçası çok oturdu.

İlk sorum başlıkta da belirttiğim gibi biriyle görüşünce karşı tarafa inanılmaz bir cızırtı sesi gidiyor. Kendimde denedim cidden kulağı kanatacak kadar cızırdıyor. Fakat bazen de düzeliyor sesim gidiyor. Kendi kafasına göre bir uzaylı gibi bir normal. Bunun sebebi nedir?

İkinci sorum başta anlattığımla alakalı, kimsenin günahını almak istemiyorum ama sim bloğu değiştikten 2-3 gün sonra bu olay bir anda meydana geldi. Şanssızlık mıdır bilmiyorum. Tekrar ana servisine götürüp de bir mikrofon bloğu değişmesi için bilmem kaç para vermek istemiyorum açıkçası. Servis ile bir alakası var mıdır?

Üçüncü sorum ise garanti süresi zaten bitti, başka bir telefoncuya götürüp baktırmalı mıyım? Birisi aradığı zaman şans eseri cızırdarsa çok kötü olur çünkü bir iş sahibiyim ve telefon ile görüşme yapıyorum genel de. Şu an cızırdamıyor mesela ama 1 saat önce cızırdıyordu. Kendi kafasına göre. Ben telefonu açsam kirli mi diye baksam mı ya da bunu nasıl çözebilirim kendi başıma? Belki elektriksel belki pislikten kaynaklanıyor. Pislik ise nasıl temizleyebilirim bilen biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti süresi içerisinde servise vermeyip sonradan göndermen hata. TeleService başarılı bir firmadır. SİM kart yuva değişikliğini eski Zenfone modellerinde birkaç defa değiştirmiştim.

Mikrofon boardının değişimi gerekebilir. Çok pahalı değildir. TeleService daha yüksek bir fiyat alabilir. Telefon ile iletişime geçerseniz tam ücreti söyleyebilirler. Çevrenizde güvenilir bir tamirci varsa daha uygun fiyata değişirler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı