ASUS Zenfone 2'm Nasıl Garanti Dışında Kaldı?

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün telefonumu ASUS'a değişim istemek için www.asus.com sitesinden tamire gönderecektim. Fakat böyle bir şeyle karşılaştım:

Ekran Alıntsısı.PNG

Cihazımı yanlış hatırlamıyorsam 1 ay önce tamire göndermiştim. Aslında değişim istemiştim fakat tamir yapmışlardı, çünkü garantide kaşe yokmuş. Tamirde ekran değişimi yapıldı, şarj soketi değiştirildi, Anakart değişti, seri numarası değişti ve bir de yedek parça değişimi yapılmış. Fakat halen ekranın konumlandırılmasında ve ses açma kapama tuşunda sorun var. Kesinlikle telefonun içini açmadım, kırmadım bir şey yapmadım. Niye garanti dışı?

Bir de arka kapağı açınca kameranın sağ taraflarında bir delikte "seal" gibi bir etiket vardı, garantiden geldi ve o etiket yok. Tekrar yapıştırılması gerekmiyor muydu?

Vatan Bilgisayar üzerinden aldım. ASUS'a mail attım, görüşüyoruz. Gelişmeleri yazarım.

Servisle konuştum ve servise göndermek isterken yazdığım seri numarasının eskisinin olmasını gerektiğini söyledi. İlk seri numarası ile işlem yapılıyormuş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı