Asus Zenfone 5 Telefonun Şarjı Çabuk Bitiyor

Ilke

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Telefonu cumartesi günü satın aldım, şöyle bir durum var. Telefonu şarjza takınca 10 dakika da bile yüzde 0'dan 50'ye geliyor. Ben 10 saat şarjda bıraktım fakat yine de telefonumun şarjzı 5 dakikada yüzde 6-7 bitiyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum zaten Zenfone 5 in pili öyle. Senlik bir durum yok. Bu genel olararak böyle. Zenfone 5 lerin şarjları çabuk bitiyor.

Donanımsal sorun. Şarjı çabuk bitiyor her Zenfone 5'te. Tek çare Android 5.0 beklemek. Olmadı telefonu satmak. Başka çözümü yok. Ben de çok çekmiştim zamanında. Ama performans konusunda sıkıntısı yok cihazın. Not: Kötülemiyorum. Sadece pil konusunda sorunu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu cumartesi günü satın aldım, şöyle bir durum var. Telefonu şarjza takınca 10 dakikada bile yüzde 0 dan 50 ye geliyor. Ben 10 saat şarjda bıraktım, fakat yinede telefonumun şarjzı 5 dakikada yüzde 6-7 bitiyor. Sebebi nedir?

10 dakikada %0 ' dan %50'ye geliyorsa cihazda arza vardır büyük ihtimalle servise gönderin bence.

Şarja takınca 10 dakikada %0' dan %50 olması sorun bende kullandım aynı cihazı hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Bir reset olmadı destek hattını arar veya mail atar yardım istersin.

5 dakikada %6-7 inmesi yaptığın şeye göre değişir düşük parlaklık internette gezinmeyle taş çatlasın %3 düşüyordu, bence şarjında çok fazla düşüyor onda da sıkıntı var. Tabii son parlaklıkta wifi açık şekilde Asphalt 8 oynuyosundur ve buna göre söylüyosundur orası ayrı.

Ayrıca telefonun şarjı zaten öyle diyen arkadaşlar bende kullandım 2110mah ve bu denli bir performansa göre gayet yeterliydi şarjı arkadaşın sorununa zaten öyle diyorsanız sizin cihazlarda da sıkıntı vardır bir bakın bence. :)

5 dakikada %6-7 inmesi ekran parlaklığı full ve 3G vs. açık oyun oynuyor isen normal ama ekran parlaklığı kapalı Facebook'da geziyorsan bir sorun vardır. Ayrıca 10 dk'da %50 dolması gerçekten şaşırtıcı. Zenfone 5'in en büyük sorunu zaten sarj umarım bir Zenfone 5 kullanıcı olarak 5.0 ile düzelmesini umut ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı