Asus Zenfone 6 Oyunlar Akıcı Değil

Alış-Veriş12

Hectopat
Arkadaşlar, Asus Zenfone 6 var bende ve oyunlar yağ gibi akmıyor. Hani kasma takılma yok ama FPS 60 değil de 20 gibi. Sizde de öyle mi? Bi rde şu var, S4'te Power VR Sgx544 MP var. Bende ise Power VR Sgx544 MP2 var yani daha iyi olan modeli. Ayrıca S4 1080p ekranlı. Asus ise 720P. Daha çok performans vermesi gerekmez mi? S4 inceledim bugün. Asphalt 8 falan akıcı oynatıyor, yağ gibi akıyor ama bende aynı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bende Zenfone 6 kullanıcısı olarak aynı tepkimeleri alıyorum. Bunun ARM yerine İntel'in i686'yı kullandığından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Yani çıkan oyunlar MediaTek işlemcilerde İntele kıyaslı daha optımazasyonlu Gameloft gibi olmayan bir firma haliyle optimazasyonuda iyi olmıyacaktır. Oysa ki Gameloft İntel destekli oyunlar çıkarmaya başladı. Hat da Gameloft'un bir yarış oyunun da girişte İntel logosu gördüm ve en yüksek ayarlarda seri oynadım. Fakat Bus Simulator 2015'da kasıyordu. Ayrıca işlemcide önemli S4 8 çekirdekli işlemcisi var sanırsam ve Zenfone 6'mla 26890 aldım Antutu'da S4'ün Antutuda ki ortalama puanı 27800 küsür felan idi.

Arkadaşlar, genel olarak memnun musunuz? Bir arkadaşıma önerdim Zenfone 6'yı. Bir de siz kullananların yorumunu alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı