Asus Zenfone 6 vs 5

Bende Zenfone 5 var daha dün aldım çok mutluyum iyi ki bunu almışım. :) Alınacak en iyi telefon bu fiyat aralığında kamerası 8MP diye kafanı yorma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok iyi çekiyor incelemesinde de görebilirsin çok iyi. 2 GB RAM özellikle bir ayrı güzel tasarım güzel pili 1 günü çıkarıyor. Zaten aradaki farklar boyut, kamera ve pil ama boyut büyük olduğundan dolayı pil daha çabuk gidiyor. İntel işlemci çift çekirdek ancak 4 çekirdek performansı veriyor. Yani ben mutluyum oyunlarda sıkıntı yok. Ancak nedenini bilmiyorum ama oyunlar buna biraz geç çıkıyor maalesef. :( Modern Combat 5 yok mesela. Babamın g2'si var ama yan yana koyunca benimki daha büyük gözüküyor. 6'' büyük ekran senin için çok önemli değilse Zenfone 5'i al zaten aşağı yukarı aynı performansı veriyor.

Bu fiyat segmentinde Antutuya bakılacak olursa piyasadaki en iyi telefon discovery 2. Fazla kafana takma antutuyu. 2000 tl olan bir telefon 35000 verirken 888 lira olan discovery 2'nin 30000 üstünde bir skor vermesi mümkün mü sizce? Veya başka bir telefonun önemli olan akıcılığı performansıdır elinde tuttuğunun yoksa sadece skora bakarsan işin zor.

Ben cebime 7" tablet soktum yav o da bir şey mi? :)
Cebin büyükse sığar neden sığmasın. Oval ve ince olduğu için çok hissetmezsin. Ben Note 1'i cebimde taşıdım 9 ay sıkıntı olmadı.
5 ile 6 arasında ciddi batarya farkı var.
Hem burada sorana kadar mağazaya gidip telefonu cebine koysaydın daha net ve kesin bilgi elde ederdin.
Böyle sorulara da bir türlü anlam veremiyorum. Sırf, boş ve gereksiz mesaj atmayayım diye cevap yazdım. Biz senin cebini bilemeyiz, elini bilemeyiz, git eline al, cebine koy, canlı test et. Uygunsa, beğendiysen alırsın. Burada özelliklerini sorarsın, arayüzünü sorarsın, kullanımını sorarsın anlarım da. Acaba cebime sığar mı? diye soru mu olur? Ben ne bileyim senin cebin nasıl?
:)

Fiyatının düşük olmasını sorgulamana gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü Türkiye yeni bir pazar, satış politikası olabilir. Tanıtım yapmak, fiyat düşük kalite yüksek adı altında reklam oluşturma, pazarda belli yüzde orana ulaşma adına yapılmış olabilir fiyatın düşük olması. Nitekim Turkcell T50 de bu şekilde. :)
Takılma oraya bence :D

Son düzenleme:
Peki sizce iş görür mü ?
Ya çok üst bir telefona 2500 tl civarı para verecem yada bunu alacam param cebimde kalacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı