Asus Zenfone 6 mı Zenfone 5 mi?

Onur YAzıcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat sakinleri. Bu aralar eski telefonum bozulduğu için yeni telefon almaya karar verdim. 700-800 TL bütçem var Asus Zenfone karar verdim ama Zenfone 6 mı yoksa 5 mi bilemedim. Aralarında sadece ekran büyüklüğü farkımı var yoksa başka farklarda var mı? Beni bilgilendirirseniz memnun olurum. İyi günler.

"Zenfone 6 mükemmel ama Zenfone 5 kasıyor." demek imkansız elbette. Kesinlikle alabilirsiniz. Performans konusunda da şüpheniz olmasın. Zenfone 5 de 6 da gayet performanslı telefonlar.

Pil değeri olarak Zenfone 6 daha iyi ancak telefon da büyük. Ayrıca çift sim destekli. Pek fark olmayacaktır. Her iki telefonun da bataryası gayet yeterli, hatta iyi.

Bende Zenfone 5 var bende aynı konuda kararsız kaldım. Boyutlar yüzünden Zenfone 5'e yöneldim ve bi şey kaybetmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zenfone 5 ile Zenfone 6 arasındaki tek fark kamera farkıdır. Fakat Zenfone 5 piyasadaki 8 Mp kameralara göre çok daha iyi bir performansa sahiptir. Eğer otomatik çekim yapıyorsanız arada neredeyse hiç fark görmeyeceksiniz. Performansa gelecek olursak arada bir fark yok. Çünkü ikisi de aynı işlemciyi kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı