ASUS Zephyrus G15 vs Lenovo Legion 5

Mefistofeles

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, (bütçe 25-30bin) laptop almam lazım. Daha çok ofis işlerinde kullanılacak, premium hissiyat ve malzeme kalitesi önemli. Nadiren oyun oynanabilir yani oyun performansı önceliğim değil. İkinci el bakıyorum, başlıkta yazan 2 cihazı buldum şimdilik. ASUS'ta 6800HS işlemci 16 GB (DDR5) RAM, RTX 3060 ekran kartı ve 512 GB depolama mevcut. Lenovo'da ise 5600H işlemci, RTX 3070 ekran kartı, 16 GB (DDR4) RAM, 512 GB SSD bulunmakta. Fiyat olarak aynı denebilir, cihazları öncelik kalite olarak kıyaslarsanız sevinirim. Bir de DDR4 ile DDR5 arasında çok fark var mıdır?
İkisini de bir kenara bırakıp ASUS zenbook alma niyetim var yeni OLED paneller çok hoşuma gitti ve malzeme kalitesi çok hoş. Ne dersiniz üstteki cihazlarla arasındaki kalite farkı yüksek midir? Varsa bu şekilde güzel cihaz tavsiyelerinizi alabilirim. Giriş seviyesi donanımı yüksek Gaming cihazlar tavsiye etmezseniz sevinirim, dediğim gibi öncelik kalite, teşekkürler.

ASUS diyorum. Legion ile ROG'un kalitesinde karşılaştırılacak pek bir şey yok.

Oyun da ana amaç değilse işlemciden ötürü ASUS seçilmeli. İşlemci doğrudan etkiler cihazın ömrünü, ekran kartı oyuncu, modelleme yapan adama yarar.

kasa olarak fena bir cihaz değil. Performans olarak bahsi geçen iki cihazı da tokatlar. Hem de sıfır.

ASUS diyorum. Legion ile ROG'un kalitesinde karşılaştırılacak pek bir şey yok.

Oyun da ana amaç değilse işlemciden ötürü ASUS seçilmeli. İşlemci doğrudan etkiler cihazın ömrünü, ekran kartı oyuncu, modelleme yapan adama yarar.

kasa olarak fena bir cihaz değil. Performans olarak bahsi geçen iki cihazı da tokatlar. Hem de sıfır.
Attığınız cihaz güzel fakat ofiste çok sırıtacak gibi duruyor açıkçası. Biraz daha sade tasarımlara ihtiyacım var. ZENBOOK serisine de aklım kaymıyor değil, mikrofon, ses, ekran kalitesi aklımı çeliyor.

Attığınız cihaz güzel fakat ofiste çok sırıtacak gibi duruyor açıkçası. Biraz daha sade tasarımlara ihtiyacım var. ZENBOOK serisine de aklım kaymıyor değil, mikrofon, ses, ekran kalitesi aklımı çeliyor.

Zenbook olarak donanımına göre parasını hak eden model görmedim. U, G veya P ibareli işlemciler var. Harici GPU yok gene olarak.

Bu çok sırıtmaz. Kasa kalitesi, ekran da hoş. 4060 ve 13700H ile gene bahsi geçen cihazları tokat manyağı eder.

Lenovo belli ki oyun cihazı, benzer fiyat bandında sıfır ürünler var, kesinlikle almaya değmez. Bahsettiğin ASUS cihazı kullanıyorum, görsel olarak kaliteli duruyor, ekranı 2K ve yüksek renk doğruluğuna sahip.

Ofislerde birçok farklı iş yapılıyor. Görsel işler yapılacak ise ASUS mantıklı olabilir. Cihazın görselliği önemli olmadığı sürece farklı markalarda yine sıfır, daha performanslı ürün var. Oyun hiç odak değilse Zenbook, Macbook Air daha ideal tercihler. ASUS Zephyrus hem oyun hem iş için iyi cihaz, ekran tarafında özellikle oldukça iyi, en yüksek performans öncelik değilse tercih edilir. Ofiste sayfalarca yazı yazacağız gün boyu derseniz Zephyrus en ideal seçenek değil, numerik tuş takımı da yok. Yani işin ne olduğu önemli aslında.

Geri
Yukarı