ASUS Zephyrus laptopa su döküldü ve tepki vermiyor

alisaidcelikk

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Zephyrus model laptopuma su döküldü. Döküldüğü gibi şarjdan çektim kapadım ve üstünü silmeye başladım. Sonra ani kararla içini açmaya karar verdim, vidaları söktüm sonra vazgeçtim ters bir şekilde suların akması için masaya koydum. Yaklaşık 2 saattir bekliyor. İlk açmayı denediğimde klavye ışığı ve PC ışığı geldi ama ekran gelmedi ve kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Tekrar denediğimde ise hiçbir tepki vermedi. Şu an ters bir şekilde bekliyor. Sizce tamir olma ihtimali var mı? Yarın teknik servise götürmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisle uğraşsam daha iyi sanki çünkü çok su döküldü. Ve kısa devre yaptıysa elimden ne gelebilir bilmiyorum. Laptopu her gün okulda kullanıyorum, pil ömrü ve oyun performansı için almıştım eğer tamirden sonra performansında ciddi bir düşüş olma ihtimali varsa ve 10bin bandında bir fiyat isterlerse Ipad Air’a yöneleceğim muhtemelen.

Servisle uğraşsam daha iyi sanki çünkü çok su döküldü. Ve kısa devre yaptıysa elimden ne gelebilir bilmiyorum. Laptopu her gün okulda kullanıyorum, pil ömrü ve oyun performansı için almıştım eğer tamirden sonra performansında ciddi bir düşüş olma ihtimali varsa ve 10bin bandında bir fiyat isterlerse iPad Air'a yöneleceğim muhtemelen.

Elektronik bilginiz ve ekipmanınız yoksa anakarta müdahale etmek ve bileşen değiştirmek cihazı daha da kötü hale getirir.

Servisle uğraşsam daha iyi sanki çünkü çok su döküldü. Ve kısa devre yaptıysa elimden ne gelebilir bilmiyorum. Laptopu her gün okulda kullanıyorum, pil ömrü ve oyun performansı için almıştım eğer tamirden sonra performansında ciddi bir düşüş olma ihtimali varsa ve 10bin bandında bir fiyat isterlerse iPad Air'a yöneleceğim muhtemelen.

Hocam bilginiz ve teknik yeteneğini yoksa tabii ki teknik servise götürün. Geçmiş olsun.

Eğer servis fiyat şişirirse yardımcı olabilirim.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum ve ancak yarın sabah yapabilirim. Yarın akşama kadar yatay v şeklinde tutup akşam da servise götürmeyi planlıyorum.

Garantisi devam ediyor ise kapağı açıp müdahalede bulunmayın.
Bataryadan anakarta giden 2cm genişliğinde bir kablo olur, anakart üstünde ise bağlantı portu bulunur. Port önünden kabloyu hafifle tırnak yardımıyla iterseniz bağlantı kopmuş olur.

Öncelikle geçmiş olsun , sakın açmayı falan denemeyin , düzelecek bir ihtimal varsa onu da yok etmeyin. şarja takmayın , harici ekipman takmayın , mouse usb vb.
Mümkün olduğunca erken servise yollayın en temiz şekilde kendi servisi halleder , bir baktınız çok ciddi birşey olmamıştır masraf az tutar djgeru Türlü anakartn değişme ihtimali var mi bu durumda tekrar yazabilirsiniz konuya ona göre yol alalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı