Atanamama ihtimali için lisede berberlik eğitimi almak mantıklı mı?

end.ardaa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben lise 11.sınıf öğrencisiyim aklımda şu var mesleki eğitim merkezinden erkek kuaförlüğü okumak lise bittikten sonra mesleğim hazır olacak, üniversitede de sınıf öğretmenliği okumak istiyorum. Eğer atanamazsam mesleğim hazır olur kaybedecek bir şeyim olmaz, özel ders de veririm ara sıra açıkçası ben bu şekilde düşündüm tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı olmaz. Düşük ücretle işgücünü cazip hale getirmeye çalışan makro politikalar en kötü ihtimalle 10 yıl içerisinde zaten tarihe karışacak. Ha harçlık çıkarmak için yapabilirsiniz ama öğrenim gördükten sonra işsiz kalırım diye yapmanın mantığı yok. Fakat sırf atanma odaklı bir öğretmen olacaksanız başka bir mesleği düşünseniz daha iyi olur.

20dklık traşa öğlen 100tl verip geldim. Ve adam bugün 6dan 12ye kadar 1 boşluk bile olmadığı ve cumartesi de komple dolu olduğunu söyledi...
Normalde pazar günü de sadece randevu ile önceden sıra alıp gidebiliyorsunuz tabi bu pazar seçim var.

Mantıklı olmaz. Düşük ücretle işgücünü cazip hale getirmeye çalışan makro politikalar en kötü ihtimalle 10 yıl içerisinde zaten tarihe karışacak. Ha harçlık çıkarmak için yapabilirsiniz ama öğrenim gördükten sonra işsiz kalırım diye yapmanın mantığı yok. Fakat sırf atanma odaklı bir öğretmen olacaksanız başka bir mesleği düşünseniz daha iyi olur.
En mantıklı yorum. İnsanlar sırf şu dönemin politikaları yüzünden okulu bırakıp böyle işlere saptılar fakat 10 - 20 sene sonra bu sistem değiştiğinde pişman olacaklar. Umarım mağdur olmazlar.

En mantıklı yorum. İnsanlar sırf şu dönemin politikaları yüzünden okulu bırakıp böyle işlere saptılar fakat 10 - 20 sene sonra bu sistem değiştiğinde pişman olacaklar. Umarım mağdur olmazlar.
Hocam siz traş olmayı bırakıcak mısınız 10 yıl sonra? Allah gecinden versin hepimiz ömrümüzün sonuna kadar berbere gitmeye devam edeceğiz. Eğer ki dükkanı tutturursa gayet paraya para demez.

Bu NFT değil kripto değil ki 10 sene sonra da değişsin. Ne olabilir mesela sizce?

Geri
Yukarı