Atanamayan Murat öğretmen canına kıydı

Aslında o kadar çok öğretmen lazım ki. Bağırıp çağırıp ders anlatmayı bilmeyen öğretmenleri neden işlerinden alıp bu insanları koymuyorlar? Düzgün öğretemeyen öğretmenleri temizleseler baya yer açılır atanmayı bekleyen öğretmenlere.

Bizde de o bölüme birikme olunca daha fazla üniversite açılıyor. Her ilçede bir üniversite var, rezillik yemin ederim.

Tamamen haklısın. Çalıştığım iş yerlerine gelen çoğu mühendis kendini yetiştirmemiş masa başı işi mecbur verilecekmiş gibi havalı başvuruya geliyor. İşin kurdu olacaklar yeni mezun olsa da kendini eğittiğini belli ediyor ve işi kapıyor.

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki 4 yıldan beri atanamayan yüksek lisanslı öğretmen Murat Kaya, tabancayla intihar etti. Gencin ailesine bıraktığı not ise yürekleri burktu. “Hayata veda ediyorum. Üniversitemi, askerliğimi… Özel sektörde çalıştım ve okudum. Abimi ve annemi çok seviyorum. Babamı özledim” notu ailesi ve sevenlerini yasa boğdu.

Kaynaklar:
Vebali Milli Eğitimdeki akrabalarını araya sokup torpille yerleşen erdemsizlere..

Derme çatma üniversiteler kapanmalı. Köy gibi yerde üniversitenin işi ne. Sürekli ihtiyaç fazlası mezun verilen bölümlere ciddi kontenjan sınırı getirilmeli. Meslek liselerindeki eğitim kalitesi yükseltilirse bu sorun çözülür. Bu arkadaşa da ALLAH rahmet eylesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı