Atatürk daha fazla yaşayabilir miydi?

Atatürk sizce daha fazla yaşayabilir miydi? Yabancı doktorlar gelse daha fazla yaşar mıydı? Sizin görüşünüz nedir? Daha fazla yaşar mıydı diyorsanız nedeniyle beraber yazın görüşlerinizini bekliyorum ama şunu unutmayın o her zaman kalbimizde yaşıyor.
Yaşardı sağlını çok önemsemedi.

Tıb yetersizdi o zamanlar hitler ve sovyetler ve hirohito zamanında insan deneyleri sayesinde çok gelişti tıb belki 10 yıl daha dayansa iyileşebilirdi keşke iyileşseydi.

Atatürk sizce daha fazla yaşayabilir miydi? Yabancı doktorlar gelse daha fazla yaşar mıydı? Sizin görüşünüz nedir? Daha fazla yaşar mıydı diyorsanız nedeniyle beraber yazın görüşlerinizini bekliyorum ama şunu unutmayın o her zaman kalbimizde yaşıyor.
Eski olsada yazmak istedim benim bildiğim Atatürk'ün siroz olduğunu geç tespit ediyorlar erken tespit etseler belki yaşardı fakat Atatürkün gençliğinde geçirdiği çok rahatsızlığı vardır.

Dosya Ekleri

• atatürk hastalıkları.jpg
    atatürk hastalıkları.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 36
Daha az içse daha fazla yaşayabilirdi şaka ya da ironi yapmıyorum, ölüm nedeni siroz ve nedeni ise çok içmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayir, nedeni alkolik bir adama antibiyotik yazan doktorlar.

Sonuç değişmiyor ki dostum içki içmeseydi, doktorları da içki sebebiyle yanlış ilaç yazma hatasına bile düşmeyecekti. Mustafa Kemal "beni Türk doktorlarına emanet edin"derken mi yanıldı yoksa doktorlar Mustafa Kemal'e kendilerini lokman hekim olarak tanıttığı için mi yanılttı? Öyleya daha hangi ilacın neye yaradığını bilmeyen hekimlere emanet ettiriyor kendisini Mustafa Kemal? İlginç paradoks.

Sonuç değişmiyor ki dostum içki içmeseydi, doktorları da içki sebebiyle yanlış ilaç yazma hatasına bile düşmeyecekti. Mustafa Kemal "beni Türk doktorlarına emanet edin"derken mi yanıldı yoksa doktorlar Mustafa Kemal'e kendilerini lokman hekim olarak tanıttığı için mi yanılttı? Öyleya daha hangi ilacın neye yaradığını bilmeyen hekimlere emanet ettiriyor kendisini Mustafa Kemal? İlginç paradoks.

Hata yapmis iste. Hepatit daha kesfedilmemisti o zaman doktorlar hepatit gibi bir virusu antibiyotikle iyilestirmeye calisma gibi bir hataya dusunce erken kaybetti hayatini.

Dönemin şartlarını biraz bilmek lazım. Atatürk'ün kaç kardeşi vardı, kaç tanesi yaşayabildi? O dönemlerde yaşamak zor gibiydi sağlık sektörü gelişmemişti.

Bazı efsanelerde şöyle geçer. Silah arkadaşı dostu inönün parmağı olduğu söylenir. Ama sadece ihtimal olarak kaldı, Atatürk genç öldü ve kısa hayatında çok şey başardı. Başarılı insanların uzun yaşaması Türk tarihinde çok görülmüş bir şey değil.

Ve hatta ismet inönü Atatürk'ün cenazesine katılmamış, Ankaradaymış sanırım Atatürk istanbuldaymış cenazesi Ankara'ya geleceği için gitmemiş. Bu da insanlarda şüphe uyandırmış olabilir, son dönemlerinde aralarının iyi olmadığı söyleniyor. Bu kadar olayda insanlarda şüphe uyandırmış özetle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı