Atatürk'e hakaret edeni şikayet ettim

TikTok'ta birisi Atatürk'e küfür etmişti. Bende ihbar. Web'e şikayet ettim. Sonuçta mahkemeye gitmem gerekiyor mu gerçek hayatta?

Zaman kaybı. Bu aptallar için ciddi ciddi uğraşılmaz hocam. Mahkeme olur mu bilmem fakat yine de her türlü zaman kaybı.

TikTok'ta birisi Atatürk'e küfür etmişti. Bende ihbar. Web'e şikayet ettim. Sonuçta mahkemeye gitmem gerekiyor mu gerçek hayatta?

Recep Tayyip Erdoğan'a edilseydi hemen hapis/para cezası ama Mustafa Kemal Atatürk olunca bir şey olacağını pek sanmıyorum.

Hocam Atatürk'e hakaret, saygısızlık suç ama bir şey olacağını sanmıyorum ama eğer dava falan olursa gitmen gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ihbarweb kaderine terk edilmiş bir websitesi. Bir sürü ilgilenilmesi gereken ihbarlar attım oraya 1 kişi de geri dönüp ihbarınız sonuçlandı demedi. Üstelik herhangi bir aksiyon da alınmadı. Elinde silahı olan da çıkıyor sanalda milletin bilgilerini yayan, kartlarını kullanan da.

+respect.

Mahkemeye git ve onu bitir asker. Sanırım dava açılırsa gitmen gerekiyor.
Gitmeye gerek yok, barolar birliğinden ücretsiz avukat tahsis edilmesini istesin, zaten haklı olduğu için ilk duruşmada biter.

Geri
Yukarı