Atatürk'e küfür eden çocuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adı üstüne dark meme diyorsun.
Dark meme ana bacı sövmek değildir. Bir kaç tane ergen tarafından dark meme yaptığını sanarak Atatürk'e, Allah'a sövüyor belli bir grupta ''off abi dark meme yhaaa anlmymsn git sen ergenlerle takıl'' diyerek dark memeyi o görüşte anlıyor. Sizin ben dark meme anlayışınızı.

Benim 6.sınıfa giden kuzenim sırf havalı olduğunu düşündüğü için Atatürk'ümüze edilmeyecek küfür ediyor. Hakaret yağdırıyor. Çocuk resmen bu yaştan serseri. Bu çocuğun sonu sizce ne olacak?

Ya bizde de var böyle birisi, neymiş efenim "Atatürk askerleri ölsün diye yolladı.", neymiş efenim "Atatürk imamları öldürttürdü", efenim "Atatürk savaştan kaçtı." falan konuşuyor.

Ya babandan öğrendiğin siyaseti git evinde yap deyince de kızıyor. Takmayın böyle şeyleri.

6. sınıf çocuk tahmini 12 yaşında filandır. Bu yazdığın suça teşvik ve bir çocuğun üstünde işlenecek suça teşvik. Cezasının farkındasındır umarım :)
5816 ne güne duruyor peki. Hem sadece amacım tepki göstermekti. Yaşça küçük çocuğa el kaldıracak biri değilim hatta herhangi bir canlıya bilerek zarar verecek biri değilim.

5816 ne güne duruyor peki. Hem sadece amacım tepki göstermekti. Yaşça küçük çocuğa el kaldıracak biri değilim hatta herhangi bir canlıya bilerek zarar verecek biri değilim.
Bir suçun işlenmiş olması bu suça şiddetle karşılık verileceği anlamına gelmez. Senin o yazdığın mesaj tamamiyle suça teşviktir.
TCK Madde 38- (1) Başkasını suç işlemeye azmettiren kişi, işlenen suçun cezası ile cezalandırılır.

(2) Üstsoy ve altsoy ilişkisinden doğan nüfuz kullanılmak suretiyle suça azmettirme halinde, azmettirenin cezası üçte birden yarısına kadar artırılır. Çocukların suça azmettirilmesi halinde, bu fıkra hükmüne göre cezanın artırılabilmesi için üstsoy ve altsoy ilişkisinin varlığı aranmaz.

(3) Azmettirenin belli olmaması halinde, kim olduğunun ortaya çıkmasını sağlayan fail veya diğer suç ortağı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine yirmi yıldan yirmibeş yıla kadar, müebbet hapis cezası yerine onbeş yıldan yirmi yıla kadar hapis cezasına hükmolunabilir. Diğer hallerde verilecek cezada, üçte bir oranında indirim yapılabilir.

Yahu çocuk işte.
Her insan çocukken garip şeyler yapar zaten.
Böyle bir eğitim sisteminde, böyle adaletsiz bir toplumda insanlar deliriyor artık işte.
Ne olacak ki başka. Fikirleri beğenmezsin, kabul etmezsin ama küfür ve hakaret gereksiz bir iş.
Çocuksa hoş görmek lazım.

Bir suçun işlenmiş olması bu suça şiddetle karşılık verileceği anlamına gelmez. Senin o yazdığın mesaj tamamiyle suça teşviktir.
TCK Madde 38- (1) Başkasını suç işlemeye azmettiren kişi, işlenen suçun cezası ile cezalandırılır.

(2) Üstsoy ve altsoy ilişkisinden doğan nüfuz kullanılmak suretiyle suça azmettirme halinde, azmettirenin cezası üçte birden yarısına kadar artırılır. Çocukların suça azmettirilmesi halinde, bu fıkra hükmüne göre cezanın artırılabilmesi için üstsoy ve altsoy ilişkisinin varlığı aranmaz.

(3) Azmettirenin belli olmaması halinde, kim olduğunun ortaya çıkmasını sağlayan fail veya diğer suç ortağı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yerine yirmi yıldan yirmibeş yıla kadar, müebbet hapis cezası yerine onbeş yıldan yirmi yıla kadar hapis cezasına hükmolunabilir. Diğer hallerde verilecek cezada, üçte bir oranında indirim yapılabilir.
Ops, gerçekten farkında değildim. Herkesten özür dilerim.

Yahu çocuk işte.
Her insan çocukken garip şeyler yapar zaten.
Böyle bir eğitim sisteminde, böyle adaletsiz bir toplumda insanlar deliriyor artık işte.
Ne olacak ki başka. Fikirleri beğenmezsin, kabul etmezsin ama küfür ve hakaret gereksiz bir iş.
Çocuksa hoş görmek lazım.
Hoş görmek lazım ama çok da boş bırakmamak lazım çocuğu, adı üstünde çocuk daha aklı her şeye ermez. Burada aile devreye giriyor...

Hoş görmek lazım ama çok da boş bırakmamak lazım çocuğu, adı üstünde çocuk daha aklı her şeye ermez. Burada aile devreye giriyor...
Aile değil, devletin eğitim politikası giriyor.
Sonuçta aile kendi kendini eğitemez.
Cilalı taş devrinde değiliz artık. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı