Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herhangi bir sevgim yok. Yani açıkçası umrumda değil. Bunları bilmek konuşmanın insana hiç bir katkısı yok bence.

Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.
Farkında değildir. Ülkesinin, dönen çarkların atalarının farkında değildir. Bilmek zorunda hissetmediği için sevmiyordur. Araştırıp da sevmeyen biri varsa zaten o milletten olmadığını kabullenmiş demektir. Hiç çelişkiye düşmesin. Atatürk'ü sevenlerin milletinden.

O, yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar onun yüceliğini fark edemezler.

Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.

Bu konuyu felsefe başlığı altında açmanız lazım bence sevgi saygı meselelerine girebiliriz ya da devletlerin kendi idealarını tartışabiliriz. Kimileri Atatürk'ü kusursuz zannediyor lakin o da insandı ve yanlışları vardı bundan dolayı sevilmeyedebilir, sayılmayadabilir lakin Türkiye'de yaşamak istiyorsa belli başlı ırkın kendine ait sembollerine saygı duymalıdır dili ve bayrağında da olduğu gibi.

Pakistanı lafın gelişi söyledim. Çok istedikleri Allah kanunları Afganistanda var. Oraya da gidebilirler. (Yandaşların bu lafı kullanması saçma çünkü Amerika ve Avrupa ülkelerinde vatandaş alma olayı çok kolay. Ama dediğim yerlerde baksanıza 13 yaşındaki kızı kaçırmışlar rahatça yaşatabiliyorlar.)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı