Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Genelleme yapmak yanlış olur ama genelleme yapacağım. Basitçe ben yanlışlığı kanıtlanmış sözlere inanan İslamcı birisiyim(İslamcı olmak sorun değil, görüşlere saygım var) ve bu yanlış bilgilere göre Atatürk şeriatı engellediği için hain ve kafir bu yüzden onu sevmiyorum demek. Tabii bunu söyleyen kişinin görüşleri çok önemli çünkü aynı sözü söyleyen kişi Atatürk savaşta onları yendiği için onu sevmeyen fakat kendi ulusuna(Atatürk'ün) çok yararı dokunduğu için ona saygı duyan birinin sözü olabilir. Ayrıca Diyarbakır'da iken Hizbullah örgütünün genç bir grubuna sızmıştım ve onlarla ilgili bilgi topladım.

Bence bir kere Atatürk'ün bazı kişiler tarafından sevilmemesi önyargı ve aile yetiştirmesinden kaynaklanır. Aile bir çocuğu Atatürk'e karşı önyargılı yetiştirir ise hep bu aklında kalacaktır. Bunu sadece Atatürk için değil, her şey için böyledir çoğu zaman. Bir insana nasıl öğretirsen, o şekilde davranır. Biraz da akıl kabiliyetine bağlı. Çocuğun kendini doğru yola yönlendirmesi lazım. Ayrıca profil fotoğrafımdan da anlarsınız, ben Atatürk'ü seviyorum ve saygı da duyuyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı