Ateist ile Arkadaş Olunur mu?

Ateist ile arkadaş olunur mu?
Kendisi 1 kez Allah’a laf etti ve o zamandan beri düşünüyorum. Arkadaş olmalı mıyım? Dediği laf ise şu: “Sizin Allah dediğiniz.” Moralim bozuk, ondan böyle bir laf beklemiyordum. Arkadaşlığımı kesmeli miyim?
Niye olamayasın, olursun. İnsanlar istedikleri gibi inançlarını yaşamakta özgürler, tabii ki senin kişisel alanına sen de onun kişisel alanına saldırmadığın sürece. Yoksa bu ufkunu bile genişletebilir, her şeyi kötü algılama dünyada.

Ateist ile arkadaş olunur, eğer konuya hakim araştıran bilgili bir insansa özellikle arkadaş olunur kendimden biliyorum agnostik görüşlüyüm. Fakat bu şekilde saygısızlık, hakaret içerikli konuşuyorsa cahil boş adamın tekidir. Uzak dur.

Eğer karşıdaki kişi dinlerle ilgili hakaret içerikli bir konuşma yapmıyorsa, sizin bu "Ateist ile arkadaş olunur mu?" sorunuz çok sığ ve yobazca bir düşüncedir. Eğer karşıdaki kişi hakaret etmeden aşağılamadan konuşamıyorsa bu onun seviyesizliği ve sığ düşünceliğidir. İki tarafın da birbirine karşı saygı duyması gerekmekte.

Ateist ile arkadaş olunur mu?
Kendisi 1 kez Allah’a laf etti ve o zamandan beri düşünüyorum. Arkadaş olmalı mıyım? Dediği laf ise şu: “Sizin Allah dediğiniz.” Moralim bozuk, ondan böyle bir laf beklemiyordum. Arkadaşlığımı kesmeli miyim?

Sırf sen inandığın için senin inancına saygı duymasını iste. Sevgi önemli değildir ama saygı şart. Sözlerine dikkat etmeme devam ederse arkadaşlığını kesebilirsin.

Geri
Yukarı