Aternos Enderman farmında Enderman'lar respawnlanmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

AGARAAGRA

Centipat
Daha fazla  
İlk başta çalışıyordu fakat bir süre sonra çalışmayı durdurdu. Demir golem farmında da aynı şeyi yaşadım hiçbir değişiklik yapmamış olamama rağmen respawn olmuyor. Aternos'dan oynuyorum.

resim_2021-11-18_205603.png

Endişeniz Aternos'tansa değil, ben de birkaç kere Enderman farmı yaptım ve sorun yaşamadım. Yukarıda denildiği gibi spawn olması için yakında AFK kalmanız ve endermite böceğinin olması gerek. Videolardaki gibi yaptığınıza emin misiniz?

AFK mı durmam gerekiyor? Bunu düşünmemiştim teşekkürler.
Evet, oyun mantıken yakında bir canlı var. Düzene uygun olarak spawnlamalıyız diye düşünür. Sen yokken lag yapmasın diye spawnlanmaz.
Evet paralı, boşverin. Aternos size yetiyorsa eğlenmenize bakın.
Ha bu arada, AFK dururken üstte değil, altta durun. Hemen yanınızda da spawnlanmaz. Aynı zamanda arkadaşın dediği gibi ray ile bir vagonun içine, ender gözü yardımıyla Endermite spawnlayarak Enderman'ları toplamanız gerek ortaya.

Endişeniz Aternos'tansa değil, ben de birkaç kere Enderman farmı yaptım ve sorun yaşamadım. Yukarıda denildiği gibi spawn olması için yakında AFK kalmanız ve endermite böceğinin olması gerek. Videolardaki gibi yaptığınıza emin misiniz?

Endermite fotoğraf da gözüken vagonun içinde ama onun endermanların spawnlanmamasıyla alakası olduğunu sanmıyorum sadece endermanları kendisine çekmek için var olduğu düşünüyorum. Ayrıca şimdiye kadar endermanların fotoğrafta altta düştükleri yerde sürekli endermanları öldürmeme rağmen yeniden spawnlanıp tekrar tekrar geliyorlardı. Aynı yerde durmama rağmen artık hiçbir şekilde spawnlanmıyorlar, Aternos'tan olmadığına emin misiniz?

Endermite fotoğraf da gözüken vagonun içinde ama onun Enderman'ların spawnlanmamasıyla alakası olduğunu sanmıyorum sadece Enderman'ları kendisine çekmek için var olduğu düşünüyorum. Ayrıca şimdiye kadar Enderman'ların fotoğrafta altta düştükleri yerde sürekli Enderman'ları öldürmeme rağmen yeniden spawnlanıp tekrar tekrar geliyorlardı. Aynı yerde durmama rağmen artık hiçbir şekilde spawnlanmıyorlar, Aternos'tan olmadığına emin misiniz?

Endermite olduğu zaman daha sık doğduklarını hatırlıyorum. Endermite'ye isim etiketi vermiş miydiniz? Aternos'tan olduğunu sanmıyorum, PaperSpigot yüklediyseniz ve sunucunun chunk ayarlarıyla oynadıysanız başka tabii onu bilemiyorum. Videodaki gibi 128+ blok uzaklaştığınıza ve 0. katmana yakın bir yere kurduğunuza emin misiniz?

Endermite olduğu zaman daha sık doğduklarını hatırlıyorum. Endermite'ye isim etiketi vermiş miydiniz? Aternos'tan olduğunu sanmıyorum, PaperSpigot yüklediyseniz ve sunucunun chunk ayarlarıyla oynadıysanız başka tabii onu bilemiyorum. Videodaki gibi 128+ blok uzaklaştığınıza ve 0. katmana yakın bir yere kurduğunuza emin misiniz?
Endermite'ye isim etiketi verdim. Videodaki gibi 128+ blok uzaklaşıp 0. katmana kurdum. PaperMC yükledim belki bundandır.

Endermite'ye isim etiketi verdim. Videodaki gibi 128+ blok uzaklaşıp 0. katmana kurdum. PaperMC yükledim belki bundandır.

Eğer Spigot'a geçince dünya ve veri kaybı olmuyorsa deneyin. Eğer kayıp oluyorsa, dünyayı indirin ve Spigot üzerine kurulu farklı bir Aternos sunucusunda deneyin. Eğer Spigot üzerinde çalışırsa onun üstünde kalırsınız. Zaten fazla kişi oynamıyorsanız PaperMC'ye gerek yoktur.

Geri
Yukarı