Athlon 3000G ekran kartı tavsiyesi

monaarch

Hectopat
Daha fazla  
Düşük bir sistem kurmak istiyorum arkadaşlar büyük oyunlarla işim olmuyor Zula tarzı küçük oyunlar oynuyorum o yüzden fazla para da vermek istemiyorum. Şu aralar piyasa zaten yeterince yüksek. Athlon 3000G'deki Vega 3 GPU benim işimi görür ama oldu ki ileride bir tık daha yükseltmek istesem bu işlemciye en rahat çalışacak en son hangi ekran kartını takabilirim? Aşağıdaki sitede GT 1030 %100 darboğaz yapar diyor yani bu karta GT 1030 takılmaz mı? Sizin ekran kartı tavsiyeleriniz nedir? RAM 8 GB, PSU 500W.

RAM'i 16GB dual channel yaparsanız güzel bir performans artışı görebilirsiniz. Onun dışında o işlemciye önerebileceğim ekran kartı RX570.
16 GB yapınca fiyat çok artıyor hocam 2x4 2666MHz almak zorundayım. APU sistemler 2 GB RAM alıyor diye biliyorum bu sisteme sonrada ekran kartı taksam işlemci APU olduğu için hala RAM' den yemeye devam edermi yoksa ekran kartı takılınca otomatik RAM 8 GB yemi yükselir ? İlerde bulabilirsem belki ikinci el bir RX 570 takmaya çalışırım nette videolara filan baktım darboğaz yapmıyor sanırsam.Ekran kartı olduğu zaman 8 GB RAM benim işimi görür ama APU hala 2 GB almaya devam ederse bana kalan 6 GB işimi görmez belki.

16 GB yapınca fiyat çok artıyor hocam 2x4 2666MHz almak zorundayım. APU sistemler 2 GB RAM alıyor diye biliyorum bu sisteme sonrada ekran kartı taksam işlemci APU olduğu için hala RAM' den yemeye devam edermi yoksa ekran kartı takılınca otomatik RAM 8 GB yemi yükselir ? İlerde bulabilirsem belki ikinci el bir RX 570 takmaya çalışırım nette videolara filan baktım darboğaz yapmıyor sanırsam.Ekran kartı olduğu zaman 8 GB RAM benim işimi görür ama APU hala 2 GB almaya devam ederse bana kalan 6 GB işimi görmez belki.
Ekran kartı aldığınızda kendi VRAM'ını kullanacağı için RAM'dan yemez. Zaten 2 tane 4GB modül kullanıyorsunuz hiç uğraşmayın 16GB yapmaya.

Ekran kartı aldığınızda kendi VRAM'ını kullanacağı için RAM'dan yemez. Zaten 2 tane 4GB modül kullanıyorsunuz hiç uğraşmayın 16GB yapmaya.
Çok teşekkürler hocam o zaman bu haliyle sistem Zula gibi oyunlarda zaten işimi rahat bir şekilde görecek olduki ilerde yüksek bir oyun oynamak istedim tek yapmam gereken ekran kartı takmak değilmi sistemin başka bir yerini değiştirmeme gerek varmı ?

Athlon 3000g
RAM: 8 GB (2x4)
SSD: 250 GB
Anakart: Gigabyte A320M S2H

Çok teşekkürler hocam o zaman bu haliyle sistem Zula gibi oyunlarda zaten işimi rahat bir şekilde görecek olduki ilerde yüksek bir oyun oynamak istedim tek yapmam gereken ekran kartı takmak değilmi sistemin başka bir yerini değiştirmeme gerek varmı ?

Athlon 3000g
RAM: 8 GB (2x4)
SSD: 250 GB
Anakart: Gigabyte A320M S2H
Aynen öyle, isterseniz bütçe belirtin size güzel bir RX570 önereyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı