Athlon 3000G GTX 1070 bilgisayar alınır mı?

Sl00ts

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
ASUS Prime B450M-K II
Galax RTX 4060 1-Click OC 2X 8GB
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB)
Windows 11 Pro
Meslek
Liseli Öğrenci
Selam 6500 TL'ye şöyle bir bilgisayar buldum. Fakat karar veremedim sizce alınabilir mi yoksa daha düzgün bilgisayarlar bulunabilir mi? Oyun oynayacağım ve siber güvenlik okumayı düşündüğüm için bilgisayar alacağım. Bilgisayarın özellikleri şöyle:

AMD Athlon 3000G işlemci.

ASUS Prime A320M-F anakart.

NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB ekran kartı.

Corsair - Fury marka DDR4 16 GB RAM.

500 GB HDD.

256 GB SSD NVMe SK Hynix.

Hocam siber güvenlik vs. sürekli sanal makina oluşturup çalışacağınız için işlemci çok önemli. Bu sistem size gelmez, işlemci 4 çekirdek.

Hocam ileride işlemci yükseltebilir miyim?

Hocam siber güvenlik vs. sürekli sanal makina oluşturup çalışacağınız için işlemci çok önemli. Bu sistem size gelmez, işlemci 4 çekirdek.
Yükseltemez miyim?

Tamamdır sağ olun alıyorum o zaman. Işlemci alabileceğim zaman yükseltirim.

Piyasayı çok bilmiyorum ama 6500 eder mi tartışılır. Satan kişi ekran kartı için fiyatı yüksek tutmuştur kesin.

Tek tek toplansa daha ucuza gelir. Ekran kartı görüntü verse yeter zaten rtx olmadıkça bir farkı yok 1050 1070 arasında.

Yükseltemez miyim?

Çok kolay yükseltebilirsiniz AM4 soket olduğu için.

Tek tek toplansa daha ucuza gelir. Ekran kartı görüntü verse yeter zaten RTX olmadıkça bir farkı yok 1050 1070 arasında.

1050 ile 1070 arasında fark mı yok? İyi misiniz? Birisi 1630 performansında, diğeri 1660 Ti ve 3050 performansında kart. Adam oyunda oynayacağını belirtmiş.

Çok kolay yükseltebilirsiniz AM4 soket olduğu için.

1050 ile 1070 arasında fark mı yok? İyi misiniz? Birisi 1630 performansında, diğeri 1660 Ti ve 3050 performansında kart. Adam oyunda oynayacağını belirtmiş.
Yazılım ile de uğraşacak zaten işlemci odaklı işleri olacak, bir kere işlemciden elendi sistem. Kaldı ki oyun için zaten mantıksız bir sistem. Ben diyeceğimi dedim, bu sistem 6500 TL ile alınmaz. 3000G tarih oldu artık.

Oyun için arada fark olabilir ama yazılım işi için görüntü verse yeter. 1050 bile kafi.

Yazılım ile de uğraşacak zaten işlemci odaklı işleri olacak, bir kere işlemciden elendi sistem. Kaldı ki oyun için zaten mantıksız bir sistem. Ben diyeceğimi dedim, bu sistem 6500 TL ile alınmaz. 3000G tarih oldu artık.

Oyun için arada fark olabilir ama yazılım işi için görüntü verse yeter. 1050 bile kafi.

3000G olsa da AM4 olduğu için Ryzen işlemcilere kolayca geliştirilebiliyor. 1050 ile görüntü alır oyun oynayamaz; ama sadece görüntü almak için istiyorsa, GT 1030 da alabilirdi.

3000G olsa da AM4 olduğu için Ryzen işlemcilere kolayca geliştirilebiliyor. 1050 ile görüntü alır oyun oynayamaz; ama sadece görüntü almak için istiyorsa, GT 1030 da alabilirdi.
Arkadaş sistem toplamıyor, ikinci eldeki sistemi sormuş. Ona kalırsa tek tek toplasın.

Geri
Yukarı