Athlon 3000G ile GT 1030 darboğaz yapar mı?

@messinicocugu
Ben epey kararsızım o yüzden size sormak istedim, zaten monitörüm 720p çözünürlükte.
Şimdi bir yandan GT 1030 alsam ileride işlemci yükseltmesi yaptığımda yetersiz kalacak.
Aslında APU olarak kullanıp ileride yükseltmek daha mantıklı geliyor hemde 16 GB güncel olur.
Ve şuan ki piyasaya göre 2x8 RAM fiyatları 1200₺'den başlıyor, GT 1030 ise 1600₺ gibi bir fiyata bulunuyor 1030 ile birde 8 GB RAM alsam olur 2100₺, arada 900₺ gibi bir fiyat farkı oluyor.
Ama ileride ne olacağı da belirli değil, bir yandan da 900₺ fazla verip en azından daha iyi performans almayı düşünüyorum. Bu anlattıklarım çerçevesinde sizin aklınıza yatan nedir?
Teşekkürler...

@messinicocugu
Ben epey kararsızım o yüzden size sormak istedim, zaten monitörüm 720p çözünürlükte.
Şimdi bir yandan GT 1030 alsam ileride işlemci yükseltmesi yaptığımda yetersiz kalacak.
Aslında APU olarak kullanıp ileride yükseltmek daha mantıklı geliyor hem de 16 GB güncel olur.
Ve şu anki piyasaya göre 2x8 RAM fiyatları 1200₺'den başlıyor, GT 1030 ise 1600₺ gibi bir fiyata bulunuyor 1030 ile bir de 8 GB RAM alsam olur 2100₺, arada 900₺ gibi bir fiyat farkı oluyor.
Ama ileride ne olacağı da belirli değil, bir yandan da 900₺ fazla verip en azından daha iyi performans almayı düşünüyorum. Bu anlattıklarım çerçevesinde sizin aklınıza yatan nedir?
Teşekkürler...

1030 alman daha iyi olur o zaman ileride 8G RAM de eklersin ekleyemezsen 3000G APU ile devam et.

GDDR5 olsun yeter. Zaten çok ısınmadığı için fansız olanları alabilirsin(kasanın hava akışı iyiyse).
Elimdeki kasa Dark'ın X-FORCE modeli, hava akışı yeterli olacaktır diye düşünüyorum. GDDR5 olarak Asus'un Phoenix modeli var fiyatı biraz yüksek, fansız olarak MSI var fakat o DDR4.

Elimdeki kasa Dark'ın X-Force modeli, hava akışı yeterli olacaktır diye düşünüyorum. GDDR5 olarak ASUS'un Phoenix modeli var fiyatı biraz yüksek, fansız olarak MSI var fakat o DDR4.

Buna bakabilirsinn:

Sana kalmış:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun karşılaştırmasında GPU Vega 3 olduğu için sorun çıkar mı bilmiyorum. Biri bunu açıklayabilir mi?

Geri
Yukarı