Athlon 3000G ile Windows 11 düzgün çalışıyor

Negative Sir

Decipat
Makaleler
1
Yer
Birleşik Krallık
Daha fazla  
Meslek
Asker (Teğmen)
Dostlar sistemde Athlon 3000G CPU, Vega 3 GPU, 8 GB RAM, Kioxia 480GB SSD var ve Windows 11 artık düzgün çalışıyor isteyen herkes bu işlemciye sahipse gönül rahatlığıyla kurabilir.
Oyunlardaki FPS değerlerine örnek verecek olursam CS:GO 1080p düşük ayarda 50-60 arası FPS veriyor Fortnite performans modunda 85-75 FPS isteyen deneyebilir memnun kalmazsanız zaten Windows 10'a ayarlardan geri dönebilirsiniz.

Benim E7500 ile de düzgün çalışıyordu.

@Negative Sir,
Windows 11 sızdırıldığı günden beri kullanıyorum, ben daha bir sorunla karşılaşmadım.

Bende maksimum 38 derece oldu. CPU kullanımı ise boşta %2-3 arası.

İlk başlarda çok donuyordu ben kurmuştum sonra mail attım AMD'ye dedilerki şu anlık destek yok ilerleyen zamanlarda olacaktır dediler.

AMD Ryzen 5 3550H işlemcim var destekliyor çalışıyor çalışmasına da Valorant'ta 40 FPS düşüşü nedir ne abi?

BIOS'ta fTPM açıkmı. Çünkü Valorant'ta öyle bir sıkıntı oluyor bende mesela düşük ayarda 1080p de 70-80 veriyor.

Windows 11 ise Windows 11 olana bas kurulumu yap sonra ise bilgisayarı yeniden başlat ardından güç seçeneklerinden Ryzen balanced yazanı seç ve oyunda bütün her şeyi düşük ayarlara çek çözünürlükde1080p olsun.

Son düzenleme:
BIOS'ta fTPM açıkmı. Çünkü Valorant'ta öyle bir sıkıntı oluyor bende mesela düşük ayarda 1080p de 70-80 veriyor.

Windows 11 ise Windows 11 olana bas kurulumu yap sonra ise bilgisayarı yeniden başlat ardından güç seçeneklerinden Ryzen balanced yazanı seç ve oyunda bütün her şeyi düşük ayarlara çek çözünürlükde1080p olsun.

Windows 10 da her şey en yüksek te 120 FPS alıyorum? Ayrıca grafiği ne kadar düşürürsem düşüreyim etki etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı