Athlon 3000G + RX550 vs R3 2200G

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir sistem toplamak istiyorum. Şuan elimde Kingston 2x4GB DDR4 3000MHz Dual Kit RAM var. Kasam, güç kaynağım, diskim, monitörüm var. Tahminen Athlon 3000G ve RX550 alırsam daha fazla performans alacağım fakat aradaki farkı ödeyecek param yok, öğrenciyiz malum para biriktirmek zor oluyor. Yoksa ekran kartı olmadan direk R3 2200G mi almalıyım? CS:GO, Portal vs. çok ağır olmayan oyunlar oynayacağım.

Bir sistem toplamak istiyorum. Şuan elimde Kingston 2x4GB DDR4 3000MHz Dual Kit RAM var. Kasam, güç kaynağım, diskim, monitörüm var. Tahminen Athlon 3000G ve RX550 alırsam daha fazla performans alacağım fakat aradaki farkı ödeyecek param yok, öğrenciyiz malum para biriktirmek zor oluyor. Yoksa ekran kartı olmadan direk R3 2200G mi almalıyım? CS:GO, Portal vs. çok ağır olmayan oyunlar oynayacağım.

apu sistem tercih etmemelisin

Ryzen 3 2200G yeterli olur diye düşünüyorum. İleride imkanınız olursa, rx 570 gibi bir ekran kartı ekleme şansınız da olur.

İşlemci için bütçen nedir?
Şuan 300TL gibi bir bütçem var, Anakart, işlemci ve gerekirse ekran kartı alacağım. Fakat bu parayı biriktirmesi benim için çok zor. Bu yüzden kararsız kaldım. Para birikene kadar sabredip Athlon + RX550 mi R3 mü alsam karar veremiyorum.
apu sistem tercih etmemelisin
Neden?
Ryzen 3 2200G yeterli olur diye düşünüyorum. İleride imkanınız olursa, rx 570 gibi bir ekran kartı ekleme şansınız da olur.
Arada ne kadar performans farkı olur - fiyat farkına performans farkı değer mi?

Elindeki RAM APU sistem için çok uygun. Hem çift kanal hem yüksek MHz değerine sahip. Ben olsam bütçe olsa bile 2200G (Hatta tercihen 3200G) ile APU bir sistem kurardım. Biraz daha az FPS alırsınız ama elinizde geleceğe dönük bir sistem olur.

Elindeki RAM APU sistem için çok uygun. Hem çift kanal hem yüksek MHz değerine sahip. Ben olsam bütçe olsa bile 2200G (Hatta tercihen 3200G) ile APU bir sistem kurardım. Biraz daha az FPS alırsınız ama elinizde geleceğe dönük bir sistem olur.
İleride ekran kartı takılabilecek olması açısından mı? Tahminimce 3-4 yıl sonra RX550 Pek tercih edilen bir kart olmayacak.

İleride ekran kartı takılabilecek olması açısından mı? Tahminimce 3-4 yıl sonra RX550 Pek tercih edilen bir kart olmayacak.
Şu anda bile tercih edilmeyen bir kart. Ben olsaydım R3 3200G almaya çalışırdım.

Evet o açıdan daha mantıklı. Zaten gördüğüm kadarı ile Vega 8 çoğu oyunda biraz geride ama bazı oyunlarda öne geçtiği bile oluyor 😀 Vega 11 ile RX550 zaten eşit gibiler.

Bence indirimli sıfır 3200G veya 2. el uyguna 2400G bulmaya çalışın.

2200G vs RX550 kıyaslaması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı