Athlon 3000G sistem toplama

ozaii.x

Centipat
Arkadaşım bilgisayar topluyor ve benden yardım istedi. Az çok anlasam da çok iyi olduğumu söyleyemem. APU bir sistem topladım çünkü bütçe çok kısıtlı. Arkadaşımın analog bir monitörü var. Bu yüzden monitör koymadım. Sistem şu şekilde:

İşlemci: AMD Athlon 3000G.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x4GB 2400MHz.
Kasa: Power Boost mid Tower 500W VK-C013B.
SSD: SanDisk Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD.

Sistem nasıl olur, olur mu, toplarken bir sorun çıkar mı veya eksik bir şey var mı? Bilmek istiyorum mahcup olmak istemem şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bilgisayar topluyor ve benden yardım istedi. Az çok anlasam da çok iyi olduğumu söyleyemem. APU bir sistem topladım çünkü bütçe çok kısıtlı. Arkadaşımın analog bir monitörü var. Bu yüzden monitör koymadım. Sistem şu şekilde:

Sistem nasıl olur, olur mu, toplarken bir sorun çıkar mı veya eksik bir şey var mı? Bilmek istiyorum mahcup olmak istemem şimdiden teşekkürler.
RAM MHz'leri düşük, o yüzden APU'dan tam performans alınmaz.
Kasa önden hiç hava almıyor, yani sistem ısınır.
SSD 1-2 ay içinde, sorun çıkarmaya başlar.
A320 anakart ile OC yapılamaz, en düşük B350 anakart alın.

300 TL daha verip Ryzen 3 2200G alın derim.
Ryzen 3 3200g ile aynı fiyat.

Ryzen 3 3200g almanızı tavsiye ederim. Anthlon işlemciler bir yere kadar idare eder.

Yorumların hepsini okudum, teşekkürler ama bütçe kısıtlı bu fiyatın üstüne çıkamıyoruz. Sanırım biraz daha araştırmam gerek, tekrar teşekkürler.
350 lirayı geçmeyen 2x4gb 2666Mhz+ ram önerebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı