Athlon 3000G sistem toplama

ozaii.x

Centipat
Arkadaşım bilgisayar topluyor ve benden yardım istedi. Az çok anlasam da çok iyi olduğumu söyleyemem. APU bir sistem topladım çünkü bütçe çok kısıtlı. Arkadaşımın analog bir monitörü var. Bu yüzden monitör koymadım. Sistem şu şekilde:

İşlemci: AMD Athlon 3000G.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x4GB 2400MHz.
Kasa: Power Boost mid Tower 500W VK-C013B.
SSD: SanDisk Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD.

Sistem nasıl olur, olur mu, toplarken bir sorun çıkar mı veya eksik bir şey var mı? Bilmek istiyorum mahcup olmak istemem şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM MHz'leri düşük, o yüzden APU'dan tam performans alınmaz.
Kasa önden hiç hava almıyor, yani sistem ısınır.
SSD 1-2 ay içinde, sorun çıkarmaya başlar.
A320 anakart ile OC yapılamaz, en düşük B350 anakart alın.

Dostum sizin kafalarınızdan harbiden sıkıldım artık adam bütçe sıkıntılı diyor B350 alın diyorsunuz adam yarın OC yapmak istese bile stok fan ile yapabilecigini mi sanıyorsun sonra sogutma al diyeceksiniz boş boş yorum yapmak yerine biraz mantıklı düşünün lütfen.

Dostum sizin kafalarınızdan harbiden sıkıldım artık adam bütçe sıkıntılı diyor B350 alın diyorsunuz adam yarın OC yapmak istese bile stok fan ile yapabilecigini mi sanıyorsun sonra sogutma al diyeceksiniz boş boş yorum yapmak yerine biraz mantıklı düşünün lütfen.
Ooo atarlı boy gelmiş. Zaten belirttim sonraki mesajda OC yapmayacaksa A320 anakart alsın diye. B350 anakartlarda pek pahalı değil. 500 liraya bulunabilir, arkadaşın attığı anakartta zaten 471 TL.
En azından şöyle bir sistem toplasa olmaz mı?
AMD Ryzen 3 3200G
Gigabyte B350M D3V
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz
Aerocool CS1101 500W
Kingston A400 240 GB
2150 TL falan tutuyor. Sonradan RAM yükseltmesi yapılırsa çoğu oyunu memnun edecek düzeyde açacaktır.
Hocam o kasa önden hava almıyor. O bütçeye en iyi kasa Zalman N2 veya Zalman S2.

Ooo atarlı boy gelmiş. Zaten belirttim sonraki mesajda OC yapmayacaksa A320 anakart alsın diye. B350 anakartlarda pek pahalı değil. 500 liraya bulunabilir, arkadaşın attığı anakartta zaten 471 TL.

Hocam o kasa önden hava almıyor. O bütçeye en iyi kasa Zalman N2 veya Zalman S2.
Arkadaşa önerebileceğim en ekonomik kasa bu. Hava çok az olsa bile alıyor. Yan kapakta bulunan yere de fan takarlarsa parçalar bir nebze daha az ısınır. Bütçe artarsa FSP CMT110A ve FSP 500W alabilir arkadaş.

Geri
Yukarı