Athlon 3000G sistem toplama

ozaii.x

Centipat
Arkadaşım bilgisayar topluyor ve benden yardım istedi. Az çok anlasam da çok iyi olduğumu söyleyemem. APU bir sistem topladım çünkü bütçe çok kısıtlı. Arkadaşımın analog bir monitörü var. Bu yüzden monitör koymadım. Sistem şu şekilde:

İşlemci: AMD Athlon 3000G.
Anakart: Gigabyte A320M-S2H.
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x4GB 2400MHz.
Kasa: Power Boost mid Tower 500W VK-C013B.
SSD: SanDisk Plus 240GB 530MB-440MB/s SATA 3 2.5" SSD.

Sistem nasıl olur, olur mu, toplarken bir sorun çıkar mı veya eksik bir şey var mı? Bilmek istiyorum mahcup olmak istemem şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak ben bunu anlamıyorum işte. Ben sadece Kasa önerdim diyip PSU var içinde diyorsun.

Neden internet üzerine iki cümle yazamıyorsun?
Alıntı - Mosfet, VRM yapılarını bilmiyorum ama B450 S2H'ın mosfet soğutucuları var.
Alıntı - S2H'da DVI-D desteği de var ama pek gerekli değil.
Alıntı - B450M S2H'da da 3600 MHz O.C ile destekliyor.

Arkadaş SSD almayı bilmiyor bence. Gidip Hi-Level alsa ne olacak?

Peki.
Güzel kardeşim. Dikkat ettiysen yukarda zaten H anakartla S2H anakartın farklarını yazdım. H anakartlar da 3600 Mhz destekliyor. Mosfet soğutucu yüksek o.c yapılmayacaksa gerekli değil. Çok isteniliyorsa 2-3 liraya kendin de yapabilirsin.
Zaten kasanın model numarasını attım. 10 saniyelik araştırmayla içinde Psu olduğu anlaşılabilir, ama sen anlayamamışsın. Görünüşünüe takılmışsın sadece kasanın.
Düzenleme: Sadece kasa derken o anlamda söylemedim.
Hani sen yazmışsın ya Frisby bilgisayar mı toplayacaksın diye. Frisby bilgisayar değil, kasa demek istedim.
Bu arada alacak arkadaşın dikkatine. H anakart Ryzen 3. nesil destekli geliyor. S2H alınacaksa satıcıya Bios'unun güncel olup olmadığını sorun.

Son düzenleme:
Güzel kardeşim. Dikkat ettiysen yukarda zaten H anakartla S2H anakartın farklarını yazdım. H anakartlar da 3600 Mhz destekliyor. Mosfet soğutucu yüksek o.c yapılmayacaksa gerekli değil. Çok isteniliyorsa 2-3 liraya kendin de yapabilirsin.
Zaten kasanın model numarasını attım. 10 saniyelik araştırmayla içinde Psu olduğu anlaşılabilir, ama sen anlayamamışsın. Görünüşünüe takılmışsın sadece kasanın.
Düzenleme: Sadece kasa derken o anlamda söylemedim.
Hani sen yazmışsın ya Frisby bilgisayar mı toplayacaksın diye. Frisby bilgisayar değil, kasa demek istedim.
Bu arada alacak arkadaşın dikkatine. H anakart Ryzen 3. nesil destekli geliyor. S2H alınacaksa satıcıya Bios'unun güncel olup olmadığını sorun.
Yanlış anlamışsın bilgisayardan kastım kasaydı. Madem yukarıda farkları yazdın neden bana soruyorsun? Neyse hocam tartışmayalım arkadaş karar versin istediğine.

Yanlış anlamışsın bilgisayardan kastım kasaydı. Madem yukarıda farkları yazdın neden bana soruyorsun? Neyse hocam tartışmayalım arkadaş karar versin istediğine.

Evet tartışmaya hiç gerek yok. Bir sürü yanlış anlaşılma var ortada. Konu sahibi arkadaş kusura bakma bu arada. Anlamadığın bir nokta olursa seve seve yardımcı olurum.

@ozaii.x
Hocam az önce gayet kaliteli bir sistem topladım ama hala Frisby benzeri bilgisayarlara mı yöneleceksin? Ne yapmaya çalıştığını pek anlamadım. Ne alacak ve neye dual kit RAM takacaksın?
Sistemin gayet güzel ama kasayı beğenmeyenler oldu şüphede kaldım. Var mı bu kasanın kullanıcısı?
Sistemi tavsiyeler üstüne şöyle değiştirdim umarım sorun yaşamam...

AMD Ryzen 3 3200G
Gigabyte A320M-S2
Zalman N2 Mid Tower
Rampage Rmp 500W
Corsair 2x4GB Ram
SanDisk 240GB SSD

Son düzenleme:
Sistemin gayet güzel ama kasayı beğenmeyenler oldu şüphede kaldım. Var mı bu kasanın kullanıcısı?
Sistemi tavsiyeler üstüne şöyle değiştirdim umarım sorun yaşamam...

AMD Ryzen 3 3200G.
Gigabyte A320M-S2.
Zalman N2 mid Tower.
Rampage rmp 500W.
Corsair 2x4GB RAM.
SanDisk 240GB SSD.

Hocam konuyu geç gördüm kusura bakma sistemi aldın mı bilmiyorum ama sana şunu söyleyeyim kasa sistemde sadece dış görünüş önü mesh olması her zaman daha iyi ama zaten R3 3200G ısınan bir işlemci değil arkadaşlara bakma tipini beğendiğin kasayı al ama PSU'nun kaliteli olması şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı