Athlon 4200+ sistem boşta 100 derece olup kapanma

4rch3r

Hectopat
Daha fazla  
  • Msi ms 7367
  • AMD Athlon 64x2 4200+
  • Ekran kartı Saphirre 7750 HD 2GB 128 bit
  • 600w high power PSU
  • 2GB DDR2 RAM 400MHz
  • Wındows 7 prof. 32 bit

Önceden LOL ve CS:GO gibi oyunları çok rahatlıkla çalıştırabılıyordum 1 yıldır çözemediğim bir problem var. İşlemci bazen boşta bile 100 dereceye kadar çıkıp direkt kapanıyor. Bunu 1 yıldır yapıyor ortam sıcaklıgı bıraz soğuksa yapmıyor. Xıgmatek marka işlemci soğutucu aldım faydası olmadı Zalman termal macun değiştirdim(piyasada 50TL) yine faydası yok kasa temiz her şey olması gerektiği gibi neden yapar?
En çokta video ve oyunlarda 5 10 dakıka içinde ısınıp kapanıyor başına böyle bir olay gelen yardımcı olabılecek arkadaşlarda vardık inşallah şimdiden teşekkürler.
Ek olarak 2 çocugum var yaklaşık 1 yıldır PC'yi direkt kapatıyorlar ya da fişini çekiyorlar ama böyle bir durumda harddisk zarar görürdü diye biliyorum.
İşmeci galiba çöp bunun kanaatine vardım benım anakartın desteklediği en iyi işlemci nedir yardımcı olabıleek biri var mı? AM2 soket diye geçiyor Msı resmı sıtesınde Athlon 64x2 destekler yazıyor yanı benım anakart x2 5000 ya da 6400'ü destekler mi ? Başına böyle bir olay gelen biri var mı? Arkadaşlar işlemci çöpe gitmese daha iyi tabikide olmadı altarnatif ne yapabılrım su an? Yenı PC toplayacak pek ımkanımda yok. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç Seçenekleri menüsünden işlemci en yüksek kullanımını %90 yapın sorununuz tahminimce düzelecektir.
upload_2017-4-9_11-40-29.png

Güç Seçenekleri menüsünden işlemci en yüksek kullanımını %90 yapın sorununuz tahminimce düzelecektir. Eki Görüntüle 225703
mustafa bey ben windows 7 kullanıyorum malesef bu dediğiniz %90 yapma olayı benım pc de yok sadece suğutma ilkesi yazıyor

Bios ayarlarını sıfırlayın, ardından soğutucunun tam oturtuğundan emin olun, termal macunu zaten yenilemişsiniz. Sorun devam ediyorsa arıza kaynaklı olabilir servise başvurmak en doğrusu olur.
Malesef keşke dediğiniz şeyler olsa pc de degistirmedigim parça kalmadı bugün bitane athlon 64x2 5000+ işlemci aldım.Hard diskten olma ihtimaline karşı kingston ssd now 120 gb aldım formatladik.format atarken ilk başta yine kapandi.Sogumasini bekledim soguduktan sonra tekrar formata başladık başarılı bir şekilde windows starter kurduk arkadasla.ilk etapta herşey çok iyi gibi görünse de ekran kartı sürücüsünü yuklerken tekrar kapandi yine açtık.yine ekran kartı sürücüsünü yüklemeyi denerken islemci sıcaklığı 60 65 lere ulaştı ve yükleme ekranı bir türlü gelmiyor

Sorun işlemcide artıkın yenisini alma vakti geldiğini belirtiyor
Yeni işlemci aldım amd athlon x2 5000+ fakat aynı sorun devam etmekte.
Mustafa Bulut un dediği ayarlari yaptım.
Normal çalışmada çok büyük faydası var.
League of legends oyununu açtığımda güç seçeneklerini direkt 100 de 100 e çıkarıyor oyun.Ben tekrar düşürüyorum oyunu girince tekrar
100 de 100 oluyor.
İşlemciyi 2.el almıştım acaba budami bozuk.

Yeni işlemci aldım amd athlon x2 5000+ fakat aynı sorun devam etmekte.
Mustafa Bulut un dediği ayarlari yaptım.
Normal çalışmada çok büyük faydası var.
League of legends oyununu açtığımda güç seçeneklerini direkt 100 de 100 e çıkarıyor oyun.Ben tekrar düşürüyorum oyunu girince tekrar
100 de 100 oluyor.
İşlemciyi 2.el almıştım acaba budami bozuk.
Biostan cpu feature kısmindan amd cool ... Gibi bisi olur onu disable yapip biostan islemci voltajini düsürün . hatam olduysa affola telefondayim bu arada bana facebook.com/mustikbulut ulasabilirsin foruma girecek vaktim olmuyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı