Athlon 5000+ ve HD5670 sistemi yükseltme

Ram takviyesi yapıp Windows 8 kullansam daha sağlıklı olmaz mı? Ve ekran kartı ile power supply ilgisi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tam emin olmak için Google chromeyi açıp filmi açıp görev yöneticisinden ram kullanımına bakmalısın.
Ram kullanımı 2 gbı geçiyor ise ram takviyesi yapmalısın.

Tarayıcılar ram ve cpu kullanır.
2 gb ram ile windows 7 önerilmiyor zaten en ez 4 gb öneriliyor.
Üstüne tarayıcıda açıp film izlemeye çalışırsanız rami çok kullanır ve ram yetmez.
Cpudan bir sıkıntı olacağını sanmıyorum cpusunun 1 model üstü bende var film izlerken kasmadan izliyorum.

Şimdi film açıp kaç kullanıyor diye baktım 1.61gb falan yazıyordu yani stabil sanırım. Sıkıntı dediğiniz gibi yazılımsal olabilir.

:) Konu 2 sayfa olduğu için göremedim.

2 gb ram ile windows 7 kullanıyorsun muhtemelen otomatik 1 gb veya daha fazla ramini kullanır.
Google chromeyi açtığın zaman ve film açtığın zaman raminin sınırına geliyor ram yetmiyor olabilir.
Ya ram takviyesi yapmalısın yada Windows Xp ye dönüş yapmalısın bence.

Biriniz Win 8.1 yükselt diyorsunuz diğeriniz XP SP3 e geri dön. Adamın aklını alırsınız yaaa...:ajan:
Win 7.1 Format at , Güncellemeleri yap, K-Lite Codec Pack gibi bir codec yükle. Birde 2 GB ram daha al ancak bilgisayarcıda denet öyle eve getir.

Tarayıcılar Gpuyu değil, Cpuyu kullanır. Bilgisayarınıza yazılımsal olarak da donanımsal olarak da bakım yapın. Windows 8.1 64bit kurun.

Son çıkan Flash yüklemeleri GPU hızlandırma diyerek bir şeyler söylüyor. Özellikle wep tabanlı 3D oyunlar için devreye girdi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı