Athlon 64 3200+ sisteme işletim sistemi önerisi

nuriburakkm

Hectopat
Yer
İzmir
Özellikler: AMD Athlon 64 3200+ işlemci.
1.5 GB RAM (DDR)
256 MB ekran kartı (ATI)

YouTube ve Zoom'da donmasın yeterli benim için. Bu özelliklere hangi işletim sistemini kurayım? Linux sürümleri hakkında fazla bilgim yok hangisi daya iyi olur?

Windows 7 32 Bit kurabilirsin, fazla zorlamaya gerek yok.

Windows 7 denedim. Hem orijinal hem de Lite sürümünde YouTube videolarında takılma yapıyor nedense. Ses akıcı şekilde ama video gecikmeli donmalı geliyor. XP'de eski geldiği için Linux tarzı bir sistem varsa daha güzel olacak gibi. YouTube ve Zoom için sadece.

Windows 7 denedim. Hem orijinal hem de Lite sürümünde YouTube videolarında takılma yapıyor nedense. Ses akıcı şekilde ama video gecikmeli donmalı geliyor. XP'de eski geldiği için Linux tarzı bir sistem varsa daha güzel olacak gibi. YouTube ve Zoom için sadece.
Harici Ekran Kartınız yok ise videolarda hep takılmaları yapar. İşlemci, Ekran Kartı olmadığı için kendi gücünü kullanıyor ve haliyle yetmiyor.

Edit: Zaten Ekran Kartınız varmış ama yine de yetmiyor. Daha güçlü ama darboğaz yapmayacak bir ekran kartı takmanızı öneririrm

Harici Ekran Kartınız yok ise videolarda hep takılmaları yapar. İşlemci, Ekran Kartı olmadığı için kendi gücünü kullanıyor ve haliyle yetmiyor.

Edit: Zaten Ekran Kartınız varmış ama yine de yetmiyor. Daha güçlü ama darboğaz yapmayacak bir ekran kartı takmanızı öneririrm

ATI Radeon var 256 MB sistemin kendi içinde gelen ekran kartıydı. Bir de 1 GB Nvidia var. Ekran kartından kaynaklı olduğunu sanmıyorum. İşlemci kullanımı 100'e vuruyor. Termal macun da yeni değiştirdim.

Geri
Yukarı