Athlon II X2 215 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JohnberkTR

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi mevcut olan sisteme nasıl bir ekran kartı takviyesi yapabilirim? Aslında kafamda 2500-3000 TL tutarında bir bilgisayar toplamak vardı fakat bu evdeki hesabı bir türlü çarşıya uyduramadım ve ekran kartı takviyesiyle yetinmek zorunda kaldım. Çünkü kafamda platform değiştirme planı var. PS4 geçmeyi düşünüyorum. PC'den de vazgeçmek olmaz tabi ki, PC'e de beni biraz daha götürecek bir parça almak istiyorum.

Sahip olduğum sistem;

• İşlemci: Amd Athlon (tm) x2 II 215 Proccessor 2.70 GHZ Win7(32-bit)
  • Bellek: 3 GB DDR2 Kingston 800 mhz
  • Ekran kartı: ATI Radeon HD5670 Sapphire 1GB
  • Güç kaynağı: ATX-400 400W güç kaynağı
  • Anakart: A740GM-M ECS
Evet bayağı eski bir sistem, 2 yıl gibi bir süre önce ekran kartı takviyesi yapmıştım fakat BF, Bad Company2, Lord of the Rings Online gibi oyunlarda sıkıntı yaratmaya başladı. PS4'e de yeni nesil oyunları farklı platformda görmek için geçiyorum ama bu 2 oyunun yeri bende bambaşka. Bu yüzden de PC'den kopamıyorum. Bütçede sıkıntı yok fakat sistemim budur. Bu sisteme gidecek, en iyi hale getirecek bir ekran kartı arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler iyi forumlar :).

-Not olarak eklemeyi unuttum, belleklere takviye yapabilirim. 2X2 veya 4X2 bu sayede de 64 bitten nasibimi almış olurum :).

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 650 bakabilirsin, senin ekran kartın max 61 watt tüketiyormuş, gtx 650 de 64 watt tüketiyor, en başta sorun çıkaracak olan psu olduğundan uyumluluk sorunu çıkmaması adına gtx 650 gayet mantıklı duruyor.

Forumdaki kuralları okumanı öneririm. Yazım yanlışları oldukça fazla. Engelleme gelmesin diye diyorum yanlış anlama. Reklam falan olduğu da yok. Link paylaşabilirsin.
Stok yok olarak görünüyor, ne zaman almayı düşünüyorsun?

Uygun görünüyor ama kesin senin kasada çalışır mı bilmiyorum, kağıt üzerinde çalışır gibi duruyor, şu karşılaştırmada http://www.hwcompare.com/13527/geforce-gtx-650-vs-radeon-hd-5670/ tdpler yakın o yüzden o kartı söyledim.

Zaten biraz daha üst model baksan güç harcamalar artıyor ve psu da değiştirmek gerekiyor, o yüzden en uygun gtx 650 görünüyo verdiğin linkteki güzel.

Şuan sistemindeki ekran kartı 61W güç tüketiyor. Linkteki ekran kartı ise 110W.
Bu sana sıkıntı olacaktır. Güç kaynağı yetersiz kalacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stokda kalmadı diye dünyanın sonu değil ya yahu :) Oradan alacağız diye kaide yok sonuçta sadece elimin altındaydı link onu paylaştım. Evet karşılaştırmaya göz attım bende şuan ki ekran kartını 2 ye katlıyor neredeyse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı