Athlon II X2 ve GTX 950 sistem toplama

enespmkcglu

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni bir sistem toplamayı karar verdim fakat bu işlerde bilgi sahibi değilim. Az uz bilgimle ve öğrencilikten dolayısıyla kendime düşük bütçeli bir sistem toplamayı karar verdim. Fakat topladığım sistem çalışır mı çalışmaz mı hala kararsızım. Siz değerli Technopat üyeleri bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
(Örn; Kardeşim sistemin olmuş fakat PUBG kaldırmaz veya CS:GO kaldırır. Şunu şunu da al yanında diye tavsiyelerinizi bekliyorum) Topladığım sistem ve özellikleri;
  1. (Asus M4N68T LE V2 Motherboard) 630A Socket AM3 For Phenom II Athlon II Sempron 100 DDR3 16G ATX
  2. (AMD Athlon II X2 250 CPU Processor)(3.0Ghz/ 2M /2000GHz) Socket AM3 AM2
  3. (Asus GTX 950 2GB 128Bit GGDR5 Video Cards for nVIDIA VGA Cards Geforce GTX950 Hdmi Dvi game
  4. (Kllisre RAM DDR3 4GB 1333 MHz) 240pin 1.5V
  5. (Goldenfir SSD 2.5''SATA 32GB Solid State Drive)
Arkadaşlar bu 5'ini 700 TL civarı topladım, ama birbirleri ile uyumlu mudur?

Sisteminiz uyumlu, dediğiniz gibi güncel FPS oyunları ancak düşük ayarlarla oynayabilirsiniz. 32 GB ssd ne için? Windows bile tek başına 25 GB civarı kurulum boyutu kaplıyor, hiç bir uygulama yükleyemezsiniz. En azından bir harddisk eklemelisiniz.

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim, harddisk gibi bileşenleri alacağım zaten. Sadece ana bileşenleri göstermek istedim. Bu arada cs:go, pubg veya lol tarzı oyunlarda alabileceğim tahmini bir fps varmıdır?

Hadi ya, ben biraz daha fazla bekliyordum :/ peki fps'i arttırmak için ne yapabiliriz işlemciyi değiştirsek falan?
Knk işlemciyi değiştirmen lazım anakartına bakıcam. Hangi işlemcileri destekliyo diye lolde biraz daha fazla fps alirsin 50 üstü de işlemci sıkıntı yaratabilir. Gtx 950'YE darboğaz yapabilir ve performansın çok düşer bu işlemciyle demem o işlemciyi yükselt bu yetmez. Ben de şuan sistem topluyorum amd phenom 2 x4 940 işlemcim var, 4gb ddr2 1066 ramim var,gtx 950 ekran kartı yani düşün benim işlemciye bile birazcık darboğaz yapar. Senin ki de hayli hayli almamışsan o işlemcinin üstüne çık yaz buradan hangisini alıcağını söylerim. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı