Athlon II X3 435 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

bak ben böyle bişey düşünüyorum
Ram : CORSAIR 4GB Value DDR3L 1600MHz 1.35V Low Voltaj CL11 Notebook Ram

Ekran kartı : Asus R7 360 O.C. Edition GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

ben böyle bişey düşünüyom geriye 265 tl kalıyo onu nasıl değerlendirirm bu arada msi r7 360 la asus r7 360 arasındaki performans farkı nedir ?
R7 serisi eskidi dostum ama fiyatına bakılırsa alınır. Sayısal değerlere bakarsak söylemek gerekirse Asus daha iyi bir iş çıkartmış ancak çekirdek aynı olduğu için 1-2 fps fark eder. Birde notebook ramini değiştirmelisin. Sonuçta o sisteme o rami takamazsın.

notebook rami derken ?

Kardeşim dizerimde dediklerimi alsan iyi olurduda vatan dan alıcakmıssın yani dizmeye çalışayım.
tamam beklemedeyim :)

Gençler sizde olmasanız sap gibi kalacaz çok teşekkür ederim ilginizden dolayı

R7 serisi eskidi dostum ama fiyatına bakılırsa alınır. Sayısal değerlere bakarsak söylemek gerekirse Asus daha iyi bir iş çıkartmış ancak çekirdek aynı olduğu için 1-2 fps fark eder. Birde notebook ramini değiştirmelisin. Sonuçta o sisteme o rami takamazsın.

ama pc masaüstü

AMD Athlon II X4 860K
MSI A68HM-E33 V2 D3 1866Mhz Toplam 2'si 300 küsür bir şey yapıyor.

İşlemci ve anakartı değiştirmen gerekiyor aksi halde senin anakarta uyan işlemciler bayilerde satılmıyor. Sendeki rami takıp idare edip sonra ram değişirsin ama sana tavsiyem sendeki HD 5700 ile idare edip i3 6100 olan yeni nesil sisteme geçmen ve sonradan ekran kartı alman.

Dostum iyi diyosunda bu sistem sanki zayıf olmuş tamam bütçe 1000 tl oldu daha iyi bişey dizermisin anakart lazımsa onuda alıcam bu zayıf olmuş gibi geldi

Anakartın performansa etkisi yoktur ama istiyosan değişelim yani benimde az bilgim var bilgisayar hakkında.

Ayrıca bütçen iyide en iyi seçenek HD 5700 ile idare edip sistemi skylike yapmandır.

Ama senin isteklerin bizi AMD yoluna itiyor ve işlemcileri darboğaz yaptığından önermeye çekiniyorum.

Arkadaşı çok yanlış yönlendiriyorsunuz. Kardeşim burdaki önerileri dikkate alırsan o sistemi bi sene sonra çöpe atmak zorunda kalırsın. Bunu al. Rahat et. Bu sistem seni baya uzun vadede götürecektir. Hem de güncelleyebileceksin. Performans olarak da tatmin edicidir. GTA5i Orta ayarlarda 60 Fpsde oynarsın.
MSI H110M PRO-VD Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Fiyatı
Intel Skylake Pentium G4400 3.3GHz 3Mb Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı
Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram HX421C14FB2/8 Fiyatı
Zotac Nvidia GeForce GTX 750Ti 2GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) Fiyatı
Aerocool VX Serisi 400W 27A@12V Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Toplamda 1090 Lira geliyor. Pişman olmayacağın bir sistemdir bu. Bir de SSD takarsın bütçe yapınca. Tadından yenmez. Kolay gelsin. Istanbul içinde oturuyorsan sana bu parçaları elden sıfır garantili faturalı ve daha uyguna temin edebilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı