Athlon II X3 455 vs. Core2 Q9550

efedesu

Megapat
Yer
地獄
Daha fazla  
Iki islemci arasinda kaldim. Athlon II X3 455'nin yaninda sogutucu ile geliyor fakat Q9550 sadece termal macun ile. Sizce hangisini almaliyim? Su anda Intel'in stok fanlarindan kullaniyorum.

Aslında daha güncel bir sistem toplamanız daha yararlı olur kanaatindeyim, ama bütçenizi biraz zorlar 500tl yapabilirseniz OC gibi işlemlere gerek kalmadan en azından RX 590 besleyebilecek bir sistem toplayabilrsiniz. Sistem benim imzamdaki işlemci, RAM, ve uyumlu bir anakart alırsanız youtube da videoları da mevcut izleyip görebilirsiniz. Şahsen kendi anakartımı kesinlikle önermiyorum, GIGABYTE, ASROCK, veya ASUS'un diye bildiğim FOXCONN bir anakart bulmanızı tavsiye ederim.
İşlemciyi 250 300 tl ye, anakartlarıda 200 zorlarsanız 150tl ye bulabilirsiniz 2.el piyasasından, 0'ı zaten neredeyse yok olanlarında markası belli değil.

Aslında daha güncel bir sistem toplamanız daha yararlı olur kanaatindeyim, ama bütçenizi biraz zorlar 500tl yapabilirseniz OC gibi işlemlere gerek kalmadan en azından RX 590 besleyebilecek bir sistem toplayabilrsiniz. Sistem benim imzamdaki işlemci, RAM, ve uyumlu bir anakart alırsanız youtube da videoları da mevcut izleyip görebilirsiniz. Şahsen kendi anakartımı kesinlikle önermiyorum, GIGABAYT, ASROCK, veya ASUS'un diye bildiğim FOXCONN bir anakart bulmanızı tavsiye ederim.
İ7-870 Tamamen ölü yatırım olur, Xeon İşlemciler varken.

Aslında daha güncel bir sistem toplamanız daha yararlı olur kanaatindeyim, ama bütçenizi biraz zorlar 500tl yapabilirseniz OC gibi işlemlere gerek kalmadan en azından RX 590 besleyebilecek bir sistem toplayabilrsiniz. Sistem benim imzamdaki işlemci, RAM, ve uyumlu bir anakart alırsanız youtube da videoları da mevcut izleyip görebilirsiniz. Şahsen kendi anakartımı kesinlikle önermiyorum, GIGABYTE, ASROCK, veya ASUS'un diye bildiğim FOXCONN bir anakart bulmanızı tavsiye ederim.
İşlemciyi 250 300 tl ye, anakartlarıda 200 zorlarsanız 150tl ye bulabilirsiniz 2.el piyasasından, 0'ı zaten neredeyse yok olanlarında markası belli değil.
Sahsen i7 gibi bir islemci alip parami bosa harcayacagima Xeon alip yanina da RAM alirim. Gereksiz pahali i7 islemciler.

X5460 piyasada ki ekran kartılarin %80 rahatlık la besler ha beslemedugini sayalım O.c yapılır önü açık bir işlemci o.c de 3.8 4.0 arasına kadar yolu var güzel bir soğutucu ile yeni sistemlere Kafa tutan ama ram yönünden 8 GB den yukarı gitmez

O.c yapacaksan gigabayt derim çünkü voltaj seçeneği çok

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı