Athlon X4 860K Bilgisayar Aniden Kilitleniyor

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kardeşimin bilgisayarında bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. PC durduk yere kilitlenip siyah ekran veriyor. Numlock vs çalışmıyor. Tepki vermiyor. Bazen oyun oynarken bazende internette takılırken oluyor.

Sistem:
  • AMD Athlon x4 860K
  • MSI A68HM-E33 V2
  • Corsair Vengeance 8 GB 1600 MHz DDR3
  • Sapphire RX 560 Pulse 2 GB
  • Zalman ZM400-LE 400W PSU
  • Corsair Carbide Spec-02 Kasa

Format attık.
Termal macun yeniledik.
Kablolamayı düzenledik.

Sorun devam ediyor, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncelleyin. Sürücüleri kontrol edin hepsinin güncel olduğundan emin olun. Ekran kartı sürücüsünün 18.5.1 olanını yükleyin.

Son düzenleme:
Aynı problem ilk başlarda benim bilgisayarımda da baş göstermişti. Reset attıktan sonra düzeliyor, bir süre sonra yine tekrarlıyordu.

Bu durumu her seferinde farklı kodlar veren mavi ekranlar takip etti ve en sonunda kırmızı ekran aldım. (Götürdüğüm her bilgisayarcı bir problem yok diyerek geri veriyordu makineyi)

Meğer ekran kartı bozulmuş.

Ekleme: Bu durumu bir süre onboard ekran kartıyla kullanarak test edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynı problem ilk başlarda benim bilgisayarımda da baş göstermişti. Reset attıktan sonra düzeliyor, bir süre sonra yine tekrarlıyordu.

Bu durumu her seferinde farklı kodlar veren mavi ekranlar takip etti ve en sonunda kırmızı ekran aldım. (Götürdüğüm her bilgisayarcı bir problem yok diyerek geri veriyordu makineyi)

Meğer ekran kartı bozulmuş.

Ekleme: Bu durumu bir süre onboard ekran kartıyla kullanarak test edebilirsiniz.
x4 860K'da dahili olarak bir GPU yokki. Onboard olarak deneyememde kardeşimin ekran kartını kendi bilgisayarıma takıp deneyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı