Athlon X4 860k bozuk olabilir mi?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Bilgisayarım bozuldu diye 1 aydır parça alıyorum, deniyorum. İlk işlemcim bozuldu sanıp kendi işlemcimin aynısı olan Athlon X4 860K aldım. MSI A68HM-E33 V2 anakartıma taktım ve çalışmadı. Anakart arayışına girdim Gigabyte A68HM anakart aldım. İşlemcileri denedim, çalışmadı. Dün ASUS A68HM anakart ve denemek için AMD A4 4000 APU işlemci aldım. Son aldıklarım çalıştı ve sistemi sorunsuz açabildim ama şöyle, Gigabyte anakartta da A4 4000 işlemciyi denedim ve çalıştı yani sorun yok anakartlarda.

Elimde iki tane AMD Athlon X4 860K işlemci var. Hiçbir anakartta çalışmıyorlar. En az sorun çıkaran parçalar işlemci diye biliyorum, sebebi yokken 2 tane işlemci bozulur mu? Sizce ne yapayım? A4 4000 denen işlemci dayanılabilecek bir işlemci değil 1 sekme bile zor açıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
A4 4000 ile X4 860K'nın soğutucuları aynı mı?
Harici soğutucu kullanıyorum, ikisinde de aynı. Ayrıca sistemin açılmamasının soğutucuyla ne alakası var? 860K'yı takıp parmağımla kontrol ettiğimde kesinlikle ısınmıyordu zaten. Bu yüzden bozulmuş olabilr mi diye foruma danışayım dedim.

Harici soğutucu kullanıyorum, ikisinde de aynı. Ayrıca sistemin açılmamasının soğutucuyla ne alakası var? 860K'yı takıp parmağımla kontrol ettiğimde kesinlikle ısınmıyordu zaten. Bu yüzden bozulmuş olabilr mi diye foruma danışayım dedim.
Soğutucu bozuk olabilir diye düşündüm işlemci çok ısınıp kendisi sistemi kapatabilir.

Geri
Yukarı