Athlon X4 860K ve Athlon X4 950 Arasında Çok Fark Var mı?

Gigabyte A320M-DS2 2 işlemciyide kabul ediyor mu? Yani Athlon X4 950 artık bana sorun çıkarmaya başlarsa Ryzen 3 2200g takabilir miyim direk? Yoksa anakartı değişmem gerekir mi?
2 işlemciyi de kullanabilirsin. Fiyatı tuzlu geldiyse yapacak bir şey yok kimseye zorla bir şey aldıramayız. Bende geçen sene senin gibiydim. 1.500 ₺ bütçem vardı ve zar zor arttırarak 2.000 ₺ verdim ve şuan ki kullandığım sistemi aldım. İşlemciyi R5 2600 ile güncellemeyi düşünüyorum. RX 560 işimi görüyor zaten ultra da oynama fantezim yok. Sana tecrübeme dayanarak şunu diyeceğim: X4 950 alacaksan bir gün mutlaka yükseltme ihtiyacı duyacaksın.

2 işlemciyi de kullanabilirsin. Fiyatı tuzlu geldiyse yapacak bir şey yok kimseye zorla bir şey aldıramayız. Bende geçen sene senin gibiydim. 1.500 ₺ bütçem vardı ve zar zor arttırarak 2.000 ₺ verdim ve şuan ki kullandığım sistemi aldım. İşlemciyi R5 2600 ile güncellemeyi düşünüyorum. RX 560 işimi görüyor zaten ultra da oynama fantezim yok. Sana tecrübeme dayanarak şunu diyeceğim: X4 950 alacaksan bir gün mutlaka yükseltme ihtiyacı duyacaksın.
Yanıtların için teşekkür ederim. Peki 200GE hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu platform ömrünü doldurdu. Çok uzun bir ömrü yok.

Tercihinde ısrarcıysan önerilerim;
860K bulabiliyorsan eğer güzel bir işlemci. Ancak anakartta A68 değil de A88 tercih etmeni öneririm. Çünkü A88 chipsetli anakartlarda OC potansiyeli daha yüksek. RX 460 ile uyumlu çalışıyor. Darboğaz olmaz. RAM tercihin mümkünse çift kanal olsun, 2400Mhz ve CL değeri en fazla 15 olsun.

Bir diğer önerim de biraz araştırarak anakartıyla beraber 2. el Xeon işlemci bulabilirsin. En fazla 1000TL civarı çok güçlü Xeon işlemciler bulunabiliyor.

Ömrünü doldurdu derken neyi kastettiniz? Artık alınmaz mı bu işlemciler
Bu platform ömrünü doldurdu. Çok uzun bir ömrü yok.

Tercihinde ısrarcıysan önerilerim;
860K bulabiliyorsan eğer güzel bir işlemci. Ancak anakartta A68 değil de A88 tercih etmeni öneririm. Çünkü A88 chipsetli anakartlarda OC potansiyeli daha yüksek. RX 460 ile uyumlu çalışıyor. Darboğaz olmaz. RAM tercihin mümkünse çift kanal olsun, 2400Mhz ve CL değeri en fazla 15 olsun.

Peki 200GE ile Ryzen 3 aynı anakartta olur mu değişmek istersem anakartı değişmem gerekir mi?
Athlon 200 ge kullanıyorum sistem özelliklerime bakabilirsin oldukça memnunum oyun performansı iyi x4 950 gibi ısınmıyor,yeni ryzen işlemcilerin gelmesini bekliyorum işlemcimi ve ekran kartımı güncelleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı