Athlon X4 860K ve RX 460 sistem düşük FPS sorunu

avicenna157

Hectopat
Daha fazla  
Bundan yaklaşık 7 ay önce aldığım sistemle yaşadığım FPS sorunundan bahsetmek istiyorum. RX 460 ve AMD ATHLON X4 860K kullanıcısıyım. Araştırdığım bütün videolarda X4 860K rahatça, bir sorun oluşturmadan RX 460'ı besliyordu ancak ben ciddi anlamda FPS düşüklüğü yaşıyorum. Aldığım ürünleri garantiye verdim bana sorun olmadağına dair belge verdiler. Ben de bunun üzerine termal macunu yeniledim ve sorun yine devam etti. Bunun üzerine farklı bir macunla denedim yine değişen bir şey olmadı. Daha sonra WD10EZEX adlı HDD'yi aldım içine OS yükledim ancak yine hiçbir şey değişmedi. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geç cevap için üzgünüm,A68HM-K kullanıyorum ve
RAM 4G.
BIOS ayarlarindan advanced sekmesine girin. Orada Integrated peripherals gibi bi sekme olmasi lazim yazimda hata olabilir. Orada HPET ayarini disabled yapiniz. Kaydedip cikiniz. Eger oyunlarda cok kisa donmalar yasarsaniz islemci modelinizi yazip buradan bana ulasiniz tekrar yardimci olayim. :)

BIOS ayarlarindan advanced sekmesine girin. Orada Integrated peripherals gibi bi sekme olmasi lazim yazimda hata olabilir. Orada HPET ayarini disabled yapiniz. Kaydedip cikiniz. Eger oyunlarda cok kisa donmalar yasarsaniz islemci modelinizi yazip buradan bana ulasiniz tekrar yardimci olayim. :)
sağolun denyeceğim ve X4 860K kullanıcısıyım.

sağolun denyeceğim ve X4 860K kullanıcısıyım.
Bu islemcilerin turbo boostu sorunlu. Bazen oyunlarda cok kisa micro droplar yapiyor. CS:GO gibi rekabetci oyunlarda ozelikle asiri rahatsiz edici oluyor. BIOS tan OC sekmesine gelip turbo boostu kapatip kendiniz islemciyi 4.0 Ghz e cikartabilirsiniz. Bolelikle bu sorunu da halledebilirsiniz. :)

Bu islemcilerin turbo boostu sorunlu. Bazen oyunlarda cok kisa micro droplar yapiyor. CS:GO gibi rekabetci oyunlarda ozelikle asiri rahatsiz edici oluyor. BIOS tan OC sekmesine gelip turbo boostu kapatip kendiniz islemciyi 4.0 Ghz e cikartabilirsiniz. Bolelikle bu sorunu da halledebilirsiniz. :)
Evet,yalnız yazılımsal hakkında hiç bir bilgim yok ki bugün sıfırlamak istediğim bilgisayarda Windows'u sanırım bozdum ayrıca format bile atamıyorum, gerçekten bu konularda pek bilgisizim, bana çok detaylı bir şekilde anlatır mısınız ?

Evet,yalnız yazılımsal hakkında hiç bir bilgim yok ki bugün sıfırlamak istediğim bilgisayarda Windows'u sanırım bozdum ayrıca format bile atamıyorum, gerçekten bu konularda pek bilgisizim, bana çok detaylı bir şekilde anlatır mısınız ?
Tabiki yardimci olurum. :) Oncelikle HPET ayarini kapattiniz mi ? Yoksa Overclock kismini mi anlamadiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı