Athlon X4 880K ve GT 1030 sisteme nasıl Overclock yapılır?

iEternal

Decapat
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıda belirtmiş olduğum sistem ile Overclock işlemini nasıl yapabilirim. Ayrıntılı şekilde yardım edebilecek var mı? Hiç bir bilgim yok Overclock hakkında. Sadece neye yaradığını biliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • Ekran kartı: Asus GeForce GT1030 2GB GDDR5 64 Bit
  • İşlemci: AMD Athlon X4 880K 4.0GHz 4MB
  • Anakart: MSI AMD A68HM - P33 V2 2133 MHz DDR3
  • RAM: Sadece AMD İşlemcilerde çalışan Kingston Marka 8GB DDR3 1600 MHz Bu linkten incelemeniz daha iyi olacaktır.
Yardımlarınızı bekliyorum

merhaba öncelikle başarılı bir Overclock yapmanız icin kaliteli bir ana kart gereklidir

ana kartınız alt seviye ayrıca işlemciniz zaten 4.00 ghz yapacagınız en fazla Overclock 4.30 ghz olur

ondan sonrası o ana kart icin zaralı benim tavsiyem Overclock yapmayın olduğu şekilde kullanın

ayrıca ben de i7 960 ve gigabyte g1 assassin killer gaming motherboard var stok 3.8 ghz işlemci bu

işlemciyi 4.5 ghz Overclock yapıyorum devasa bir fark olmuyor benchmark puanı 5800 se 6300 felan oluyor

merhaba öncelikle başarılı bir Overclock yapmanız icin kaliteli bir ana kart gereklidir

ana kartınız alt seviye ayrıca işlemciniz zaten 4.00 ghz yapacagınız en fazla Overclock 4.30 ghz olur

ondan sonrası o ana kart icin zaralı benim tavsiyem Overclock yapmayın olduğu şekilde kullanın

ayrıca ben de i7 960 ve gigabyte g1 assassin killer gaming motherboard var stok 3.8 ghz işlemci bu

işlemciyi 4.5 ghz Overclock yapıyorum devasa bir fark olmuyor benchmark puanı 5800 se 6300 felan oluyor
Değerli yorumun için teşekkür ederim. Yani overclock yaptığımda bir faydası olmayacak mı?

Şimdi oyunlarda Overclock un fark edilmesi icin iyi bir fps artışı olması icin en az 1.0 ghz ve üzeri Overclock yapman lazım

ve bu kadar Overclock yapman icin iyi bir kule soğutucu ve ya sıvı soğutucu lazım iyi bir soğutma yapamsan

sisteme aşırı derecede zaralı olur yani bana kalırsa cok zor durumda kalmadığın sürce yapma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı