Athlon X4 950 Soğutucu tavsiyesi

ddogukankkeles

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün sisteme yeni anakart, işlemci ve RAM aldım ama bir şey kafama takıldı. İşlemcinin yanında gelen stock soğutucu. Ben 4.8 GHz'e yakın bir hız aşırtma yapmayı planlıyorum ve soğutucu almayı düşünüyorum. Stock fanın yetmeyeceğini düşünüyorum. 100-200₺ civarı bir soğutucu alarak bu değerleri almam mümkün mü acaba? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi sosyaller :)

Son düzenleyen: Moderatör:
4.8 GHz'e çıkabileceğinizi düşünmüyorum. Ayrıca soğutucuya 200 lira fark verecek bütçeniz varsa neden Ryzen 3 1200 ya da 1300X almadınız? Pek mantıklı bir sistem olmamış.

O kadar hız aşırtmanız çok zor. Soğutucuya para vermek yerine işlemciyi yükseltebilirdiniz. O işlemcinin kaldırabileceği O.C'u stok soğutucu ile yapman yeterli. Zaten daha fazlasını kaldırması çok düşük bir ihtimal.

Hocam şuanlık uygun fiyata onu alabildim daha sonradan yeni çıkacak Zen işlemciler ile değişeceğim ve ekran kartını güncelleyeceğim o zamana kadar idarelik. Elimde de şuan bir miktar nakit var herhangi bir yükseltme yapmayı düşünüyordum veya kasaya bir kaç rgb fan ekleyeceğim. Bir kaç video görmüştüm 4.8 civarına kadar çıkıyordu...

Son düzenleme:
Bir kaç video görmüştüm 4.8 civarına kadar çıkıyordu...
Her işlemcinin çıkacağına dair bir şey söylemek imkansız. Tamamen size gelen silikonun kalitesine bağlı. Maksimum %15 O.C yapabileceğini düşünüyorum ki bunun için stok soğutucu yeterli olacaktır.

2. nesil Zen mimarisi bekleyeceksiniz doğru bir hamle yapmışsınız. Bence bu işlemciyi hız aşırtmanıza gerek yok şu an ekran kartınız ne?

Her işlemcinin çıkacağına dair bir şey söylemek imkansız. Tamamen size gelen silikonun kalitesine bağlı. Maksimum %15 O.C yapabileceğini düşünüyorum ki bunun için stok soğutucu yeterli olacaktır.

2. nesil Zen mimarisi bekleyeceksiniz doğru bir hamle yapmışsınız. Bence bu işlemciyi hız aşırtmanıza gerek yok şu an ekran kartınız ne?
O zaman dediğiniz üzere ekstra soğutucuya gerek yok :) Şuan da GT 1030 modeli var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı