ATI Family yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

Hakim es

Decapat
Arkadaşlar bugün PC'nin ekran kartı soğutucusunu çıkarıp yeniden taktım ve PC 24 saat sonra çalıştırdım ve ekranda yeşil nokta tarzı vs. şeyler ortaya çıkıyordu. Ben de Steam açayım derken PC dondu ve ekran gidip geliyor ve bana "ATI Family yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatasını verdi. Ne yapmam gerekiyor? Ekran kartı ATI Radeon HD 4500 5000 series.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yeşil, kırmızı vb. renkler görmeniz, ekranda dikey çizgi olması ve ya bilgisayarınızın donması ekran kartınızın çipinin bozulduğunun göstergesidir ve bu durum için yapılabilecek en ucuz çözüm çipi ısıtmaktır ama kendiniz yapmadığınız sürece önermiyorum. (sıcak hava makineniz varsa yapınız, fırın vb işelerine girmeyiniz nedeni ise tüm parçalar ısıdan etkilendiği için en olmadık parça ekran kartının üstünden lehimi eriyeceği için düşebilir ve ekran kartınız tamamen kullanılamaz hale gelir.) Eğer dediğim olayı yaptıramazsanız gidip yeni ekran kartı almak sizin için en mantıklısı olacaktır nedeni ise kullandığınız kart büyük ihtimalle garantisi olmayan ve 3-4+ yıllık bir ekran kartı, daha yeni bir kart almak size hem performans hem de güç tasarrufu yönünden yarar sağlayacaktır .En yeni kartlar yerine 2. el daha yeni sayılabilecek bir kart alarak sorununuzu ucuz ve daha uzun ömürlü olarak çözebilirsiniz.
Yeşil, kırmızı vb. renkler görmeniz, ekranda dikey çizgi olması ve ya bilgisayarınızın donması ekran kartınızın çipinin bozulduğunun göstergesidir ve bu durum için yapılabilecek en ucuz çözüm çipi ısıtmaktır ama kendiniz yapmadığınız sürece önermiyorum. (sıcak hava makineniz varsa yapınız, fırın vb işelerine girmeyiniz nedeni ise tüm parçalar ısıdan etkilendiği için en olmadık parça ekran kartının üstünden lehimi eriyeceği için düşebilir ve ekran kartınız tamamen kullanılamaz hale gelir.) Eğer dediğim olayı yaptıramazsanız gidip yeni ekran kartı almak sizin için en mantıklısı olacaktır nedeni ise kullandığınız kart büyük ihtimalle garantisi olmayan ve 3-4+ yıllık bir ekran kartı, daha yeni bir kart almak size hem performans hem de güç tasarrufu yönünden yarar sağlayacaktır .En yeni kartlar yerine 2. el daha yeni sayılabilecek bir kart alarak sorununuzu ucuz ve daha uzun ömürlü olarak çözebilirsiniz.

Çözüm
Anladım yani çip bozuldu

Ddr.2 4 GB ram
Intel pentium core 3.2 GHz işlemci
Ekran kartı atı Radeon HD 4350 1 veya 2 GB ekran kartı önerirmisiniz

Anladım yani çip bozuldu

Ddr.2 4 GB ram
Intel pentium core 3.2 GHz işlemci
Ekran kartı atı Radeon HD 4350 1 veya 2 GB ekran kartı önerirmisiniz
Benim önerim ucuz ve performanslı ekran kartı olan; R5 230 1 GB olan ASUS modelidir, CS:GO,League Of Legends gibi oyunlarda güzel FPS sağlıyor. ve GTA 5'i bile 1024x768 çözünürlüğünde açtığım rahatça oynadığım zamanlar olmuştu..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı