'ATI Driver yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu' hatası

Mediasyon

Hectopat
Merhaba benim adım Baran. Kaç aydır 'ATI Driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti, ve bu durumdan kurtuldu' hatası alıyorum. Forumda 'Mert 'RevoLand' Ercan' adlı arkadaşımızın açtığı konuyu gördüm benim sorunum olan bölüme baktım ama benim Catalyst Control Center'da 'Morfolojik Filtreleme Seçeneği' diye bir seçenek yok. Bu sorunu kaç aydır çözemiyorum. Bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim?

Sistem Özellikleri

• Foxconn G31MX-K
  • ATI Radeon HD 4350
  • Intel(R) Celeron (R) 3.06GhZ
  • Windows Proffessional x64

Şimdiden yardım eden etmeyen herkeze teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerini bilgisayardan tamamen kaldırıp, tekrar yüklemeyi denedin mi ? Denediysen de denemediysen de önerim ekran kartı sürücülerini bilgisayardan tamamen kaldır ve AMD'nin sitesinden işletim sistemine ve ekran kartına uygun beta sürücüyü indirip kurman.

Ekran kartı sürücülerini bilgisayardan tamamen kaldırıp, tekrar yüklemeyi denedin mi ? Denediysen de denemediysen de önerim ekran kartı sürücülerini bilgisayardan tamamen kaldır ve AMD'nin sitesinden işletim sistemine ve ekran kartına uygun beta sürücüyü indirip kurman.

Açıkcası hiç denemedim, tamamen kaldırıp uygun ve en yüksek sürümü yeniden yükleyeyim. Driverı sorunsuz ve tamamen kaldıracağım. Yardımcı bir program önerir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Revo Uninstaller programını öneririm. Yalnız AMD'nin uygulaması görünmeyebilir, o yüzden programı yükleyip açtıktan sonra Seçenekler kısmına gir, Genel bölümünden "Gelişmiş moda geç" seçeneğine tik at, ardından sol menüdeki 'Kaldır' bölümünde "Sistem Bileşenlerini Göster" seçeneğine de tik atıp Tamam de. Uninstaller bölümüne geldiğinde Catalyst Control Center Branding'i ardından HydraVision'ı kaldır. Silerken karşına 4 seçenekli bir bölüm gelecek orada 'Geliştirilmiş' seçeneğini seçip komple kaldırılmasını sağla. Ardından Denetim Masasında Programlar ve Özellikler bölümüne girip 'AMD Catalyst Install Manager' ı ve varsa AMD, ATI başlığındaki Ekran kartına ait sürücüleri kaldır. Son olarak Bilgisayarım'dan C:\ bölümüne gir ve AMD dosyasını, C:\Program Files bölümündeki AMD ve ATI başlıklı dosyaları kaldır. Ardından bilgisayara restart atıp indirdiğin sürücüleri kur.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca THE_MILLER'a kesinlikle katılıyorum, en kısa sürede Windows 8.1'e geçmeye bak.

Sıcaklık sorunundan kaynaklı bir durum olduğunda da ortaya çıkan bir durum bu sorun. Bu sebeple kartın sıcaklık değerlerini boşta ve yükte kontrol et. Ekran kartı fanlı soğutmaya sahipse fan çalışıyor mu diye bak. Overclock yaptıysan işlemi geri al. Eğer sorun bunlardan kaynaklı değilse de ekran kartı sürücüsünü tamamen her yerden kaldır ve güncel sürücü kurmayı dene.

Revo Uninstaller programını öneririm. Yalnız AMD'nin uygulaması görünmeyebilir, o yüzden programı yükleyip açtıktan sonra Seçenekler kısmına gir, Genel bölümünden "Gelişmiş moda geç" seçeneğine tik at, ardından sol menüdeki 'Kaldır' bölümünde "Sistem Bileşenlerini Göster" seçeneğine de tik atıp Tamam de. Uninstaller bölümüne geldiğinde Catalyst Control Center Branding'i ardından HydraVision'ı kaldır. Silerken karşına 4 seçenekli bir bölüm gelecek orada 'Geliştirilmiş' seçeneğini seçip komple kaldırılmasını sağla. Ardından Denetim Masasında Programlar ve Özellikler bölümüne girip 'AMD Catalyst Install Manager' ı ve varsa AMD, ATI başlığındaki Ekran kartına ait sürücüleri kaldır. Son olarak Bilgisayarım'dan C:\ bölümüne gir ve AMD dosyasını, C:\Program Files bölümündeki AMD ve ATI başlıklı dosyaları kaldır. Ardından bilgisayara restart atıp indirdiğin sürücüleri kur.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca THE_MILLER'a kesinlikle katılıyorum, en kısa sürede Windows 8.1'e geçmeye bak.

Tamamen Driver'ı kaldırdım, sonuç yine aynı. Ekran kartında fan yok kendi fanını kontrol ettim düzgün çalışıyor içini temizledim. Overclock yapmamıştım zaten başka ne yapabilirim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı