ATI HD 4300/4500 Sistem FPS Oyunlarında Kasma

Ynsemre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle bilgisayarımın özelliklerini belirteyim:

Markası: exper
Anakart:foxconn G41mxe
Ekran kartı: ATI radeon 4300/4500 paylaşımlı 1 GB
RAM: 6GB 1333 MHz
İşlemci: intel pentium dual core 2.94 GHz

Yaklaşık 2 gün öncesine kadar win7 kullanıyorum ve dün win10'a geçmeye karar verdim. Win10'u kurdum herşey çok güzel sistem kat kat hızlandı fakat sorun FPS'li oyunları oynayamıyorum(CS GO gibi.) Win7'de 50-60 üzeri FPS alırken şu an FPS 30'u geçmiyor. CPU kullanımına giriyorum her şey rahat oyunu açınca disk ve bellek %90'lara çıkıyor. Buna dayanarak aynı gün gittim 4 GB'lik bir RAM aldım. (RAM'im önceden 2 GB'ydi) Taktım güzel bir BIOS güncellemesinin ardından çalıştırmayı başardım. Bilgisayarı açtım açılış hızı 9-10 saniyeye kadar düştü oyuna girdim önceden dakikalarca giremediğim oyuna saniyeler içinde girdim fakat ne yazık ki FPS yine 30'u geçmedi. Kullanıma baktım bellek çok rahat çalışıyor fakat disk oyunda iken 80'lere çıkıyor diskime bakıyorum yaklaşık 110 GB kadar boş. Ekran kartım oyunu çalıştırmak için yeterli. Win7'de 2 GB RAM'le orta grafik ayarlarında oynadığım oyunu şu an win10'da en düşük grafik ayarlarıyla oynayamıyorum. Sorunu bi türlü çözemiyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı