Çözüldü ATI HD 5470 ekran kartına OC yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRVDehşeti

Hectopat
Elimde hâlâ kullandığım ATI HD 5470 1GB ekran kartlı bir laptop var. CS:GO oynarken ekran kartından ötürü yer yer kasmalar, donmalar oluyordu. MSI Afterburner uygulaması ile default olarak 750 MHz Core, 800 MHz Memory clock hızında çalışan karta +100 MHz OC yaptım (hem çekirdek hem de bellek hızına). Oyunu bu şekilde oynadığımda FPS Benchmark'da dahil olmak üzere FPS'im aman aman olmasa da oynarken hissedilecek şekilde arttı şu an ortalama 50-60 FPS alıyorum. OC yanlış yapıldığında sisteme zarar verdiğini biliyorum ama ben bu şekilde oynadım biraz ve sıkıntı çıkmadı ekran kartı sıcaklığım da ortalama %80-95 kullanım arasında 66 dereceyi geçmedi. Zaten sadece oyun içinde kullanacağım OC'u oyundan sonra ayarları sıfırlıyorum kullandığım programda. Sistemde uzun vadede bir sıkıntı olur mu (ekran kartı devrelerinde herhangi bir arıza vs.) yoksa böyle kullanabilir miyim?

Çözüm
Zaten CS:GO genelde ekran kartını değil işlemciyi kullanır. Ekran kartını daha yoğun kullanan oyunlarda (GTA 5,Metro: Exodus gibi) daha fazla FPS alırsınız. Sorunuza gelecek olursak, oyundan sonra ayarları değiştirmenize gerek yok. Kalıcı bir zarar vereceğini zannetmiyorum. :)
Zaten CS:GO genelde ekran kartını değil işlemciyi kullanır. Ekran kartını daha yoğun kullanan oyunlarda (GTA 5,Metro: Exodus gibi) daha fazla FPS alırsınız. Sorunuza gelecek olursak, oyundan sonra ayarları değiştirmenize gerek yok. Kalıcı bir zarar vereceğini zannetmiyorum. :)

Çözüm
Evet ama benim sistemim 32 Bit her neyse sıcaklıklarınızda iyi belki RAM'den dolayı drop yapıyor olabilir diyecektim ekran kartı için 66 derecede gayet iyi bir şey olacağını düşünmüyorum.

Evet ama benim sistemim 32 Bit her neyse sıcaklıklarınızda iyi belki RAM'den dolayı drop yapıyor olabilir diyecektim ekran kartı için 66 derecede gayet iyi bir şey olacağını düşünmüyorum.
Yaklaşık bir buçuk ay önce MSI'ın sitesinden son sürümü indirdim numarasını hatırlamıyorum. Kullandığım arayüz de "MSI Gaming Afterburner skin by Drerex Design".

Yeni konular

Geri
Yukarı