ATI Radeon HD 4350 ekran kartına overclock yapmak

talhamucurlu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, sistem toplamıştım fakat pek oyun oynamadığım için ekran kartını ileride almayı düşündüğümden eski kasamdan kalma ekran kartı olan ATI Radeon HD 4350 ekran kartım mevcut. Valorant'ın en düşük ayarlarında yaklaşık 30dk oyun sonunda kart 54 -56 derecelerindeydi. Ben de bu sıcaklıkları normal görüp karta overclock yapmak istiyorum. Sizce overclock yapılırsa bir zarar olur mu? Olmazsa nasıl yapabileceğim hakkında bir rehber önerebilir misiniz?

Overclock yapmaniz isinize yaramayacak zira arttirabileceginiz frekans maksimum 200 veya 300MHz civarindadir. HD4850'yi zorlamak icin memory ve core ayarlarini sona cekmistim, yakalayabildigim FPS artisi 10FPS kadardi. Bir kac saniye sonra zaten ekran piksellerle kaplandi ve bilgisayari kapatmak zorunda kaldim. Actigimda yavas yavas arttirayim dedim, bu sefer sinira ulasinca 4-5FPS artisi yakaladim. Bence bu kadar eski karta overclock yapmayin.

MSI Afterburner veya RivaTuner ile yapılıyor. Oradkai değerleri tıklayıp sağa doğru kaydırıp yükseltiyorsun. Lakin bu ekran kartına magma tabakasında O.C yapsan yine para etmez. Göreceğin max +1FPS.

Yeni konular

Geri
Yukarı