ATI mi NVIDIA mı?

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Birkaç makalede ATI ekran kartlarının madenciliğe daha uygun olduğunu yazdıklarını gördüm.
Gerekçe olarak mimari yapıdan dolayı diye yazıyor,

Ben de bir sistem toplamayı düşünüyorum, tavsiyelerinize göre anakart ve ekran kartı seçimi yapacağım.

Anakart olarak 2-4 ekran kartı yerleştirebileceğim bir modele bakacağım.

Hocam ATI, AMD ekran kartlarının eski adı diye biliyorum. Burada kastınız AMD midir? Eğer öyleyse evet bazı durumlarda geçebilir ama kartın gücüne de bağlı.

ATI Mobility Radeon HD 4850 2 GB kullanıyordum (bozuldu 10 yıllık zaten şu anda görüntüyü Anakart'tan alıyorum :D tamiri varsa yaptıracağım) GTA 5 dahil çoğu oyunu açabilecek seviyede bir ekran kartıydı elime NVIDIA hiç geçmedi, geçenlerdede oyun testi yapmadığım için bilmiyorum :D

Not: ATI= AMD.

ATI çok eski bir marka AMD tarafından satın alındı sakın ATI bir ekran kartı alma zaten sıfır bulma imkanın yok.

Tabii ki NVIDIA çünkü (hikaye değil bir olaydır)
GTX 1050 Ti kullanıyordum oyunlarda ağlarcasına kasıyordu bende zamanı geldi deyip yükseltme yaptım RX 580 tavsiye ettiler hem ucuz ve daha güçlü diye tamam dedim aldım sonra bir gün RX 580 kullanırken ready Boost özelliği açıkmış kapatıyorum kendi kendine açıyor kapatıyorum açıyor ne oluyor dedim restart butonuna bastım ekran kartı kırmızı ışık verdi görüntü gg ondan sonra aldığım yere gittim dedim durumu böyle onlarda peki dediler değiştirelim GTX 1650 taktırdım şimdi mutluyum. (madencilikle alakası yoktur okuyacaklara duyuru :))

Tabii ki NVIDIA çünkü (hikaye değil bir olaydır)
GTX 1050 Ti kullanıyordum oyunlarda ağlarcasına kasıyordu bende zamanı geldi deyip yükseltme yaptım RX 580 tavsiye ettiler hem ucuz ve daha güçlü diye tamam dedim aldım sonra bir gün RX 580 kullanırken ready Boost özelliği açıkmış kapatıyorum kendi kendine açıyor kapatıyorum açıyor ne oluyor dedim restart butonuna bastım ekran kartı kırmızı ışık verdi görüntü gg ondan sonra aldığım yere gittim dedim durumu böyle onlarda peki dediler değiştirelim GTX 1650 taktırdım şimdi mutluyum.

AMD driver konusunda çöp.

Yeni konular

Geri
Yukarı