ATI Mobility Radeon HD 5650 MXM içeriyor mu?

Samet54keles

Centipat
Laptop bilgileri.
Acer Aspire 5552G serisi.
Işlemci AMD Phenom II X4 N950 2.1GHz 3600MHz.
Ekran karti ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB.
DDR3 4 GB RAM 1066MHz.
320GB WD harddisk.

Ekran kartini değiştirmeyi düşünüyorum acaba laptop YouTube videonuzda bahsettiğiniz gibi MXM özelligini barındırıyor mu?

Laptop bilgileri.
Acer Aspire 5552G serisi.
Işlemci AMD Phenom II X4 N950 2.1GHz 3600MHz.
Ekran karti ATI Mobility Radeon HD 5650 1GB.
DDR3 4 GB RAM 1066MHz.
320GB WD harddisk.

Ekran kartini değiştirmeyi düşünüyorum acaba laptop YouTube videonuzda bahsettiğiniz gibi MXM özelligini barındırıyor mu?
Bu ekran kartı bende de var fakat gömülü oluyor. Ama oyunlardan daha iyi performans almak için bu karta overclock yapabilir (Ben yaptım) ya da harici bir masaüstü bilgisayar ekran kartı takabilirsiniz.

Bu ekran kartı bende de var fakat gömülü oluyor. Ama oyunlardan daha iyi performans almak için bu karta overclock yapabilir (Ben yaptım) ya da harici bir masaüstü bilgisayar ekran kartı takabilirsiniz.
Overclock nasıl oluyor vede masrafı fazlami

Overclock nasıl oluyor vede masrafı fazlami
Masrafı overclock u ne kadar yapacağına göre değişir. 650/800 Mhz ye kadar overclock yaparsan ısınma problemi yaşamazsın. Ben kartı 650/800 Mhz ye çıkarttığımda GTA 5 i 30-35 FPS lerde oynuyorum. Ama daha çok FPS istiyorsan en fazla 650/1000 Mhz ye çıkarabilirsin. Ama bu biraz ısınma sorunu yapabilir çünkü bilen birine danışmıştım. Isınma sorunu olmadan maksimum frekansta oynamak istiyorsan internette ya da bilgisayarcılarda termal pedler satılıyor internette 20 TL falandı onlardan alıp ve laptop u söküp ekran kartının RAM çiplerine yapıştırmanız lazım. Zaten üzerinde kendi yapışkanı var ve eğer laptop un termal macunu yenilenmediyse maksimum frekansta kullanmak için termal macunu da yenilemeniz lazım. Hatta laptop un altına tahta ya da kitap vs. koyarak fanın daha iyi hava sirkülasyonu yapmasını sağlayın. Şu an hiçbir masraf yapmadan kartı 650/800 Mhz de kullanabilirsin. Overclock yaptığım program ın linki:
Nasıl yapıldığına dair video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı