ATİ Radeon HD 5570 Kext Sorunu

xKaoSx

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Sorunsuz kurulum yaptığım bilgisayarımda ekran kartı kext sorunu yaşamaktayım. Gerek site gerek google üzerinde yaptığım arama sonuçları başarısız oldu.

Aramış olduğum ekran kartı ATİ Radeon HD 5570 0x675f 0x1002 işletim sistemi ise Mac OS X Maverick (10.9).

Bazı deneme yanılmalar gerçekleştirdim fakat olumlu sonuç alamadım. Sonuca en çok yaklaştığım deneme sistemin kendi içerisinde bulunan AMD5000Controller.kext paket içeriği içinde bulunan info.plist içeriğine 0x675f1002 kodunu ekleyerek oldu ama bu seferde maci yeniden başlatıp açtığımda tam şifre ekranı geleceği sırada out of range hatası oldu ve bu sorunu "Graphics Mode=1024x768@60" komutunu girerek düzeltmeye çalıştım fakat sistem yine aynısını yaptı -x komutu ile sistemi açamayınca -s ile açtım ve aşağıdaki komutları girerek kexti sildim ve sistemi tekrar açmayı başardım.
-mount -uw /
-rm -rf /Systen/Library/Extensions/AMD5000Controller.kext
-reboot
Sistem açılırken -f ile açtım.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar merhaba,

Sorunsuz kurulum yaptığım bilgisayarımda ekran kartı kext sorunu yaşamaktayım. Gerek site gerek google üzerinde yaptığım arama sonuçları başarısız oldu.

Aramış olduğum ekran kartı ATİ Radeon HD 5570 0x675f 0x1002 işletim sistemi ise Mac OS X Maverick (10.9).

Bazı deneme yanılmalar gerçekleştirdim fakat olumlu sonuç alamadım. Sonuca en çok yaklaştığım deneme sistemin kendi içerisinde bulunan AMD5000Controller.kext paket içeriği içinde bulunan info.plist içeriğine 0x675f1002 kodunu ekleyerek oldu ama bu seferde maci yeniden başlatıp açtığımda tam şifre ekranı geleceği sırada out of range hatası oldu ve bu sorunu "Graphics Mode=1024x768@60" komutunu girerek düzeltmeye çalıştım fakat sistem yine aynısını yaptı -x komutu ile sistemi açamayınca -s ile açtım ve aşağıdaki komutları girerek kexti sildim ve sistemi tekrar açmayı başardım.
-mount -uw /
-rm -rf /Systen/Library/Extensions/AMD5000Controller.kext
-reboot
Sistem açılırken -f ile açtım.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Aynı sorunu bende ati 4570 ile yaşadım. Bir nebze çözdüm ama kartım çok verimsiz çalışıyor. Ekran kartının farklı mac os sürümlerine ait kextlerini yüklemeyi dene. Dev id yi kontrol et. graphicsenabler no ile sistemi aç. Ben bu şekilde tanıttım kartımı. Ama daha öncesinde technopat genişleyene kadar :) insanelymac forumunu karıştır belki daha geçerli bir çözüm vardır.

Türkiye'de tam olarak Hackintosh'tan anlayan yok. Hele şu forumda neredeyse çok az. Forum kurucuları sadece tam olarak çalışan bilgisayarlara kuruyorlar mesela hiç ati ekran kartına kurmamışlar bile. Yani gidip uyumlu bir bilgisayar toplaman gerekiyor açıkçası.

Türkiye'de tam olarak Hackintosh'tan anlayan yok. Hele şu forumda neredeyse çok az. Forum kurucuları sadece tam olarak çalışan bilgisayarlara kuruyorlar mesela hiç ati ekran kartına kurmamışlar bile. Yani gidip uyumlu bir bilgisayar toplaman gerekiyor açıkçası.

Türkiye'de diyorsun, dünyada Hackintosh'tan anlayan kaç kişi var ? Dual boot sorusu sordum Insanelymac forumda, cevap gelmedi. Olarila'da sordum, yine cevap yok. Neden bahsediyorsun hocam sen.

Ortaya adam gibi bir şey koydun da biz mi takdir etmedik. Çamur atmayı bırakıp elini taşın altına koy desem herkes kaçıyor. Ama ATI/AMD çalıştırma rehberlerimiz de yolda.

Neden ATI sisteme kurayım? Ya da kurmak zorunda mıyım? Bana ne? Bu bir hobi. Mecbur muyum kurmaya ? Değilim. Keyfim ister kurarım, kurmam. Yaparsan paylaş, yapmıyorsan köstek olma!

iAtkos M bekle araştırmaya üşeniyorsan. Çoğu ATI/AMD ekran kartına destek sunacak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı