ATI Radeon HD 7350 sürücü ayarları

• Konuyu başlatan sko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 681

sko

Decapat
Daha fazla  
ATI Radeon HD 7350 ekran kartım var AMD Catalyst ayarlarından yüksek bellek saatine sona alsam bir şey olur mu?

Vallahi ben 6350'yle öylesine denemiştim sabah PC'ye bakarken ekran kartı yanmıştı ekran gitmişti bir daha gelmemişti yeni ekran kartına paran yoksa elleme

Yavaş yavaş artırıp sıcaklıkları ve stabilizasyonu kontrol etmeniz gerekiyor. En uygun yeri bulunca orada kullanabiliyorsunuz. Hız aşırtma konusunda yeterli bilginiz yoksa önce detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Hız aşırtma riskli bir işlemdir.

Yavaş yavaş artırıp sıcaklıkları ve stabilizasyonu kontrol etmeniz gerekiyor. En uygun yeri bulunca orada kullanabiliyorsunuz. Hız aşırtma konusunda yeterli bilginiz yoksa önce detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Hız aşırtma riskli bir işlemdir.

Ben sonuna kadar aldım ama 43 derece oluyor sıkıntı olur mu?

Tam yük altında 43 derece oluyorsa sıcaklık konusunda bir sıkıntı olmaz. Ama stabil olup olmadığını güvenilir bir test programı vasıtasıyla en az 30 dakika test etmenizi öneririm.

FurMark yazılımını öneririm. 30 dakika boyunca monitörünün çözünürlüğünde test yaptığında bir sorunla karşılaşmazsan muhtemelen stabil çalışıyor demektir. Ama kesinlikle sorunsuzdur diyemem. Daha önce OC sonrası FurMark'da sorun yaşamayıp sonrasında oyunlarda çökme yaşadığım oldu.

FurMark yazılımını öneririm. 30 dakika boyunca monitörünün çözünürlüğünde test yaptığında bir sorunla karşılaşmazsan muhtemelen stabil çalışıyor demektir. Ama kesinlikle sorunsuzdur diyemem. Daha önce OC sonrası FurMark'da sorun yaşamayıp sonrasında oyunlarda çökme yaşadığım oldu.

Teşekkürler hocam yardımın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı