ATI Radeon X1050 ekran kartının VRAM'i eksik gözüküyor.

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Gaming Laptop GX70 3BE

2X8 16GB RAM

AMD A10-5750M APU WİTH RADEON HD GRAPHİCS

AMD RADEON HD 8970M -AMD RADEON HD 8650G
ATI Radeon X1050 ekran kartım var. Eski ve dandik bir cihaz biliyorum ama kullanıyorum işte. Neyse konuya geleyim. Ekran kartında 512 MB VRAM olduğu yazıyor. Öncesinde farklı bir sistemde kullanıyordum 512MB olduğu yazıyordu bundan birkaç sene önce. Daha sonra farklı bir sisteme geçtim onda da NVIDIA 8600 GT vardı 256 MB 512 MB diye Radeon X1050 taktım şu an değiştirmeye kalktığımda NVIDIA 8600GT takıldığında PC açılmıyor. 1 uzun 2 kısa bip uyarısı veriyor buzzer. ATI'yi taktığımda ise açılıyor ama VRAM 128 MB BIOS'tan da ayarlanmıyor. Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Yıllardır yetti artık bu ekran kartının dertleri.

• AMD Athlon 64 proccessor 3800+ 2.40GHz
  • Gigabyte GA-M56S-S3
  • 4x1GB Kingston 400MHz 4 GB RAM :)
  • Ati Radeon X1050 series GPU.

Son düzenleyen: Moderatör:
X1050 olan kart HyperMemory denilen gerçekte 128 MB ama paylaşımla 512 olan kartlardan olabilir.

8600 GT, X1050'ye göre çok daha iyi bir kart. Bozuk değilse onu kullanabilirsin.

X1050 olan kart HyperMemory denilen gerçekte 128 MB ama paylaşımla 512 olan kartlardan olabilir.

8600 GT, X1050'ye göre çok daha iyi bir kart. Bozuk değilse onu kullanabilirsin.

8600 GT Taktığımda bir süre tık sesi duyuluyor sonra 1 uzun 2 kısa bip sesi yapıp PC'yi açmıyor hiçbir şekilde. Ama kartı bir zarar gelmeyecek yerde saklamıştım arızalı veya tamamen bozuk olduğunu düşünmüyorum nasıl takabilirim bir bilgin var mı ben öncekini söküp diğerini taktım sadece bir şey deiştirmedim başka işlem gerekiyor mu?

8600 GT Taktığımda bir süre tık sesi duyuluyor sonra 1 uzun 2 kısa bip sesi yapıp PC'yi açmıyor hiçbir şekilde. Ama kartı bir zarar gelmeyecek yerde saklamıştım arızalı veya tamamen bozuk olduğunu düşünmüyorum nasıl takabilirim bir bilgin var mı ben öncekini söküp diğerini taktım sadece bir şey deiştirmedim başka işlem gerekiyor mu?

Başka bir işlem gerekmiyor. Şunu deneyebilirsin, 8600 GT nin pci express bağlantı yerini silgi ile silip tekrar tak bakalım sonuç değişecek mi?

Başka bir işlem gerekmiyor. Şunu deneyebilirsin, 8600 GT'nin PCI Express bağlantı yerini silgi ile silip tekrar tak bakalım sonuç değişecek mi?

Dediğin gibi silgiyle güzelce sildim fakat sonuç değişmedi bu arada değinmediğim bir konu var onu da anlatayım 8600GT çift DVI girişli ve bende VGA dönüştürücüyle kullanıyorum X1050 DVI ve VGA olarak 2 girişten oluşuyor X1050'ye DVI ile bağlanmaya çalışınca hata falan yok direk ekran gelmiyor ama VGA da geliyor bozuk olabilir diye farklı bir dönüştürücü kullandım ama sonuç değişmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı