ATI Radeon X1650 Overclock Hatası

Enes İLHAN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar atı radeon x1650 ekran kartına sapphire trixx ve msi afterburner ile overclock yapmayı denediysem de benim gpu ve memory değerlerimin yazması gereken yerlerde sıfır yazıyor. Oralara yeni değerleri giremiyorum eski değerleri de göstermiyor ama gpu-z ile baktığımda 500 mhz'ye 600 mhz çalıştığını görebiliyorum ama overclock programlarında bu değerler sıfır gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim ben bunu nasıl düzelteceğim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
En başta o ekran kartına OC yapmanız gerçekten zaman kaybı olacaktır sizin açınızdan.
Ölü bir kartı, 50MHZ frekans artışı ile şaha kaldıramazsınız maalesef :)
Gerçekten çok eski bir kart, ATI zamanından kalma.

Masaüstüne sağ tıklayınca AMD Control Center diye bir seçenek geliyor mu?
Eğer geliyorsa oradan yapalım OC işlemini. Ekran kartı sürücüleriniz yüklüdür herhalde?
Geri dönüş yaparsanız yardımcı olabiliriz. @Enes İLHAN

Aşağıdaki gibi bir görsel yükleyebilir misiniz? Yinede tekrarlayayım, boş yere zamanınızı harcamayın :)

Untitled.jpg

Dostum ATI devrinden kalma bir ekran kartın var, en son ne zaman güncelleme aldığı bile mechul :)
Resmini yolladığın pencerede 2 adet ayar var, bellek ve çekirdek frekans hızları ile alakalı.
Biri yatar, diğeri dikey yüzlemde. Processor ve memory ayalarını görüyor olmalısın.

Bu ayarlar ile oynamanı önermiyorum. Lütfen ısrar etme, senin iyiliğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı